مادورو دستور اخراج نماینده اتحادیه اروپا از کاراکاس را صادر کرد

تهران- ایرنا- به دنبال تحریم ۱۱ مقام ونزوئلایی توسط اتحادیه اروپا، نیکولاس مادورو رییس جمهوری ونزوئلا به نماینده این اتحادیه در کاراکاس دستور داد تا ظرف ۷۲ ساعت این کشور را ترک کند.

به گزارش بامداد سه‌شنبه رویترز، مادورو تأکید کرد که اگر سران اروپایی به ونزوئلا احترام نمی‌گذارند، باید این کشور را ترک کنند.
اتحادیه اروپا روز دوشنبه ۱۱ مقام ونزوئلا از جمله «لوئیس پارا» رییس «مجمع ملی» را تحریم کرد.
شورای اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد: این افراد به دلیل اقدامات و تصمیماتشان در تضعیف دموکراسی و حاکمیت قانون در ونزوئلا به فهرست تحریم‌های افزوده شده‌اند.
بدین ترتیب، فهرست تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه ونزوئلا به ۳۶ نفر افزایش یافت. این تحریم‌ها شامل ممنوعیت سفر و مسدود شدن دارایی‌هاست. 
اتحادیه اروپا همچنین صادرات سلاح به ونزوئلا را تحریم کرده است.
اتحادیه اروپا، آمریکا و چند کشور دیگر «خوان گوایدو» را به عنوان رییس جمهوری ونزوئلا به رسمیت شناخته‌اند اما ‌دولت مادورو همچنان از حمایت نیروهای مسلح و کشورهایی مانند چین و روسیه برخوردار است. این کشورها از تحریم‌ها و سیاست‌های آمریکا در قبال ونزوئلا بشدت انتقاد کرده‌اند. 
گوایدو ۲۴ ژانویه ۲۰۱۹میلادی (چهارم بهمن ۹۷) پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری مبنی بر پیروزی مجدد مادورو، او را غاصب قدرت و خود را رییس جمهوری مشروع ونزوئلا خواند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =