آموزش سوادآموزان هرمزگان با همکاری صدا وسیما انجام می‌شود

بندرعباس- ایرنا- معاون سوادآموزی آموزش وپرورش هرمزگان گفت: چهارهزار و ۴۰۰ نفر درسال تحصیلی (۱۳۹۹-۱۴۰۰) با همکاری صدا وسیما آموزش سوادآموزی را فرامی گیرند.

مرتضی آخش جان پنجشنبه با اعلام این خبر با اشاره به اینکه ۴۲۹ نفر از این تعداد جزو تبعه بیگانه هستند، افزود: جهت تولید وپخش برنامه‌های آموزشی از شبکه استانی با هدف فرهنگ سازی، آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به سوادآموزان قراردادی با صدا وسیمای مرکز خلیج فارس منعقد شده است.
وی بیان داشت: شهرستان ها و مناطقی که نرخ باسوادی گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال آن‌ها کمتر از میانگین استانی می‌باشد باید درقالب طرح‌های شتاب بخشی نسبت به پوشش حداکثری در دوره سوادآموزی اقدام نمایند.
معاون سوادآموزی آموزش وپرورش هرمزگان اظهارداشت:درسال تحصیلی آینده همچنین در دوره انتقال ۲ هزار و ۲۰۰ نفر و تحکیم ۲ هزار و ۶۰۰ نفر تحت پوشش برنامه‌های سوادآموزی قرار خواهندگرفت.
آخش جان ادامه داد: آموزش‌دهندگان سوادآموزی هرمزگان در سال تحصیلی (۹۸- ۹۹) بویژه در زمان شیوع کرونا با ارتباط مستمر با سوادآموزان و استفاده از ظرفیت فضای مجازی، شعار « آموزش تعطیل نیست» را محقق کردند.
وی گفت: در سال تحصیلی آینده نیز باید به گونه ای برنامه ریزی شود تا مدارس و مراکز یادگیری محلی به عنوان کانون‌های موثر پالایش و راستی آزمایی اطلاعات پایگاه اطلاعات اسمی اعلام شده و تشکیل کلاس سواد آموزی نقش آفرینی نمایند.
معاون سواد آموزی آموزش وپرورش هرمزگان در پایان گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی براساس مصوبه‌های ستادهای محلی و منطقه ای پیشگیری و کنترل بیماری کرونا درتشکیل کلاس‌ها و برگزاری آزمون‌ها مورد تاکید است.
 ۹۸ درصد حجم ابلاغی سوادآموزی هرمزگان در سال تحصیلی گذشته تحقق یافته است. 
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =