لیبی: اقدام امارات در جذب مزدوران سودانی برای شرکت در جنگ را محکوم می‌کنیم

تهران- ایرنا- وزارت خارجه دولت وفاق ملی لیبی، اقدام امارات متحده عربی در جذب مزدوران سودانی برای شرکت در جنگ لیبی را محکوم کرد.

به گزارش الجزیره، وزارت خارجه لیبی با صدور بیانیه ای افزوده است: ما تلاش‌ کشورهایی مانند امارات را محکوم می‌کنیم که از وضع این جوانان سوء استفاده کرده و آن‌ها را وارد جنگی می‌کنند که چیزی جز مرگ نصیبشان نمی‌کند.

وزارت خارجه لیبی در ادامه تصریح کرد: ما از نیروهای امنیتی سودان که مانع سربازگیری از میان شهروندانشان برای جنگ به عنوان مزدور در لیبی شدند، قدردانی می‌کنیم.

پیش‌تر نیز گزارش‌ها حاکی از آن بود که امارات متحده عربی برای کمک به ژنرال خلیفه حفتر فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی، مزدوران آفریقایی را به جنگ لیبی اعزام می‌کند.

لیبی از سال ۲۰۱۱ میلادی در پی خیزش مردمی و حمله نظامی نیروهای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) با هدف برکناری معمر قذافی حاکم وقت این کشور، با تنش‌های سیاسی و درگیری‌های نظامی بسیار گسترده‌ای روبه‌رو بوده است.

این کشور در نهایت به ۲ بخش شرقی و غربی تقسیم شد. در بخش غربی با مرکزیت طرابلس دولتی موسوم به دولت وفاق ملی به ریاست «فایز السراج» بر سر کار آمده که مورد تأیید و حمایت سازمان ملل متحد و برخی کشورها از جمله ترکیه، قطر و ایتالیاست و در بخش شرقی و جنوب نیز "خلیفه حفتر" ژنرال بازنشسته ارتش بر امور مسلط شده است که از سوی کشورهایی مانند عربستان، روسیه، فرانسه، مصر، امارات متحده عربی، یونان و قبرس حمایت می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =