بیانیه فدراسیون کشتی درباره پیگیری اعطای طلای المپیک به «قاسمی»

تهران- ایرنا- فدراسیون کشتی بدنبال برخی شایعات به وجود آمده در مورد مدال طلای المپیک کمیل‌ قاسمی، بیانیه‌ای را صادر کرد.

فدراسیون کشتی با اشاره به پیگیری موضوع مذکور اعلام کرد: در پی تأخیر در فرآیند اعلام نتایج نهایی آزمایشات دوپینگ ورزشکاران از سوی کمیته بین‌المللی المپیک که به تبع آن باید مدال طلا ی وزن ۱۲۰ کیلوگرم کشتی آزاد بازی‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن به کمیل‌ قاسمی از ایران تعلق بگیرد، متأسفانه یک جریان فکری حاشیه ساز موضوعات غیرواقعی را اعلام کرده است، لذا فدراسیون کشتی توضیحاتی را به شرح ذیل اعلام می‌دارد.

نظر به اینکه مهمترین رسالت فدراسیون کشتی پیگیری حق و حقوق قهرمانان است، به اطلاع عموم مردم شریف و ورزش دوست ایران می‌رساند، با توجه به مثبت اعلام شدن نمونه اولیه آزمایشات دوپینگ قهرمان و نایب قهرمان وزن ۱۲۰ کیلوگرم کشتی آزاد، این فدراسیون به منظور اعلام مراتب به مبادی ذیربط، نامه درخواست خود را جهت اصلاح جدول رده‌بندی به کمیته ملی المپیک ارسال کرد. در پی این اقدام کمیته ملی المپیک ایران بلافاصله نامه‌ای به کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) ارسال و خواستار تحویل مدال طلای المپیک به فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران شد. IOC در پاسخ به ایمیل کمیته ملی المپیک ایران اعلام کرد که آزمایش مجدد روی نمونه‌های المپیک لندن انجام شده و برای تعیین نتایج نهایی این آزمایشات، نیاز به زمان است و پس از طرح و تصویب در جلسه آتی هیأت اجرایی کمیته بین‌المللی المپیک جهت اقدامات بعدی به فدراسیون جهانی کشتی برای تغییر رده بندی رسمی رقابت‌ها اعلام خواهد شد. کلیه اقدامات فوق توسط رسانه‌ها و جامعه کشتی از کمیته ملی المپیک قابل پیگیری است.

در اوایل مردادماه سال گذشته اتحادیه جهانی کشتی به طور رسمی اعلام کرد که با مثبت شدن دوپینگ آرتور تایمازوف ازبکستانی مدال طلای المپیک ۲۰۱۲ لندن به کمیل قاسمی می‌رسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =