پاکدشت به سالانه ۱۱۰ کلاس درس جدید نیاز دارد

تهران- ایرنا- فرماندار شهرستان پاکدشت گفت: با توجه به رشد جمعیت دانش‌آموزی، این شهرستان سالانه به ۱۱۰ کلاس درس جدید نیاز دارد.

هادی تمهیدی روز دوشنبه در آئین آغاز به کار ساخت مدارس خیّرساز در پاکدشت گفت: با وجود اقدامات بسیار خوب صورت گرفته در سه سال گذشته و افتتاح چند مدرسه در سطح شهرها و روستاها، با توجه به برنامه ششم توسعه پاکدشت به ۱۱۰ کلاس در هر سال و در مجموع ۴۸۰ کلاس تا پایان برنامه ششم توسعه نیاز دارد.
وی اظهار کرد: با توجه به نرخ رشد جمعیت شهرستان پاکدشت و مهاجرت بسیاری از افراد از پایتخت به این منطقه، هر سال شاهد بالا رفتن آمار دانش آموزان به ویژه در شهر پاکدشت هستیم که با توجه به وضعیت موجود، در سال تحصیلی جدید دانش آموزان و معلمان با مشکل مواجه می‌شوند.
تمهیدی تصریح کرد: در سه سال گذشته با تلاش این عزیزان و همکاری دستگاه های اجرایی چندین مدرسه افتتاح شده ولی برای رفع این مشکل نیازمند توجه ویژه مسئولان ذیربط می باشیم. 
فرماندار پاکدشت افزود:با توجه به شرایط ویژه پاکدشت، از وزارت آموزش و پرورش و مسئولان ذیربط درخواست داریم تا نگاه ویژه ای به تامین زیرساخت های آموزشی این شهرستان داشته باشند تا تراکم دانش‌آموزی کاهش یابد.
وی گفت: خیرین نیک‌اندیش تاکنون ۵۵ مدرسه و ۶۰۰ کلاس درس در شهرستان پاکدشت احداث کرده‌اند و هم‌اکنون احداث ۱۰ پروژه دیگر در دست اجرا است که امید است با تخصیص اعتبارات ویژه از وزارت آموزش و پرورش و کمک مجمع خیرین مدرسه ساز و مسئولان شهرستان شاهد به ثمر رسیدن این پروژه ها و رفع کمبود فضای آموزشی در پاکدشت باشیم.


در این مراسم عملیات احداث مدرسه ۱۲ کلاسه بنیاد برکت شهر فرون‌آباد، مدرسه ۶ کلاسه خیرساز روستای قشلاق حاجی‌آباد و قلعه‌نو، تخریب و بازسازی مدرسه شهیده کفائی‌زاده پاکدشت و مدرسه ۶ کلاسه خیرساز روستای علی‌آباد آغاز شد.
پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.
بیش از ۶۰ هزار دانش آموز در مدارس پاکدشت تحصیل می‌کنند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =