طرح‌ها و لوایح با درخواست ۲۵ نماینده به جریان می‌افتد

تهران- ایرنا- سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی درباره درخواست دولت برای رسیدگی به ۶۸ لایحه اولویت‌دار گفت: بر اساس ماده ۱۳۷ آیین نامه داخلی مجلس، طرح‌ها و لوایح با درخواست حداقل ۲۵ نفر از نمایندگان به جریان می‌افتد.

به گزارش خانه ملت، «محمدحسین فرهنگی» روز دوشنبه در واکنش به درخواست دولت از مجلس برای رسیدگی به ۶۸ لایحه اولویت‌دار اظهار داشت: ماده ۱۳۷ آیین‌نامه داخلی اجازه به جریان انداختن طرح‌ها را با درخواست حداقل ۲۵ نفر از نمایندگان داده است که لوایح را هم شامل می‌شود.

سخنگوی هیات رییسه مجلس افزود: طبق این ماده کمیسیون‌ها و مجلس می‌توانند هر کدام از لوایح در اولویت‌ دولت را در دستور کار خود قرار دهند.  البته این امر به ارسال مجدد از سوی دولت به مجلس برای بررسی در کمیسیون‌های تخصصی نیاز دارد.

حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهوری روز یکشنبه از درخواست دولت برای رسیدگی به ۶۸ لایحه اولویت دار توسط مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: در دستور کار جلسه هیات دولت طرح‌ها و لوایح معوق و باقی مانده و اعلام وصول نشده دولت در مجلس دهم مورد بحث قرار گفت و با توجه به ماده ۱۳۷ قانون آیین نامه داخلی مجلس قرار شد ۶۸ لایحه معوق و ۳ لایحه ای که فوریت آنها مطرح و اعلام وصول در مجلس دهم نشده به مجلس یازدهم ارسال شود.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =