استاندار: شهرستان‌های خراسان رضوی در طرح مثلث توسعه اقتصادی فعال هستند

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: تمامی شهرستان‌های این استان در اجرای طرح مثلث توسعه اقتصادی، فرهنگی فعالیت قابل قبول دارند.

به گزارش روز دوشنبه استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم حسینی در جلسه مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی با محوریت شهرستان فیروزه از معین‌های اقتصادی برای تلاش در جهت توانمندسازی مردم قدردانی کرد و افزود: هدف ما ایجاد اشتغال پایدار است.
وی به تأثیر اقتصاد بر رفع آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و ادامه داد: در جامعه‌ای که بیشترین اشتغال و کمترین بیکاری را داشته باشد، رضایتمندی افزایش پیدا می‌کند و ارکان حکومت تقویت می‌شود.
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه اصرار داریم در حد بضاعت و توان، طرح مثلث توسعه اقتصادی، فرهنگی استان را به سرانجام برسانیم گفت: این مدل برگرفته از فرهنگ دینی ماست و باید آن را در متن زندگی مردم بیاوریم.
وی ایجاد شغل و درآمد و تأمین معاش را از اهداف این طرح دانست و افزود: نتیجه اجرای این طرح، کاهش نرخ طلاق و اعتیاد و افزایش ازدواج و در نهایت عزتمندی مردم خواهد بود.

طرح مثلت توسعه اقتصادی، فرهنگی در خراسان رضوی از مهمترین طرح‌ها در راستای افزایش تولید و اشتغالزایی است که با هدف جهش تولید در دولت تدبیر و امید به ابتکار استاندار این استان عملیاتی شد.

اجرای طرح مثلت توسعه اقتصادی، فرهنگی از دی ماه ۱۳۹۷ با تقسیم استان خراسان رضوی به ۱۲ منطقه بر مبنای شمار حوزه‌های انتخاباتی توسط علیرضا رزم‌حسینی پیگیری و عملیاتی شد.
در این طرح نهادها و موسسات بخش خصوصی، غیردولتی یا نیمه‌دولتی به عنوان "معین اقتصادی" مناطق ۱۲ گانه خراسان رضوی انتخاب و وظایف و تعهداتشان در قالب یک تفاهمنامه برای هر معین اقتصادی مشخص ‌شده است.
بر این اساس استاندار خراسان رضوی تاکنون با هدف رفع مشکلات اقتصادی به ویژه در روستاها و مناطق کمتر توسعه‌یافته تفاهمنامه‌های اقتصادی را با مسوولان محلی و شرکتهای اقتصادی بخش خصوصی به عنوان "معین" امضا کرده است و هم‌اینک ۲۲۹ معین اقتصادی در مناطق ۱۲ گانه خراسان رضوی ۹۸ درصد از روستاهای این استان را زیرپوشش برنامه‌های توسعه برده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =