۱۱ نفر در تصادفات درون‌شهری اردبیل جان باختند

اردبیل - ایرنا - مدیرکل دفتر فنی استانداری اردبیل  گفت: در سه ماه اول سال جاری ۱۱ نفر بر اثر تصادفات درون‌شهری استان جان باختند که این تعداد در مدت مشابه پارسال ۹ نفر بود.

 موسی کنعانپور روز دوشنبه در جلسه شورای ترافیک استان افزود: با توجه به افزایش تصادفات درون‌شهری در استان، لازم است همه دستگاه‌ها در راستای فرهنگ سازی در آن زمینه تلاش کنند.

وی مشارکت شهرداری، پلیس راهنمایی ، رانندگی ، رسانه‌ها و سایر دستگاه‌ها و مردم را در فرهنگ‌سازی برای رعایت قانون رانندگی ضروری دانست.

کنعانپور گفت: با توجه به اینکه اجرای سیستم هوشمند ترافیک برای شهر ضروری است، شهرداری و دستگاه‌های مربوطه برای قرار دادن این طرح در اولویت اعتباری توجه کنند.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اردبیل نیز در این جلسه گفت: این استان از لحاظ هوشمندسازی ثبت تخلفات در رده‌های پایین قرار دارد.

حجت فتاحی افزود: برخوردهای پلیس با رانندگان خاطی کوتاه مدت بوده و برای نتیجه بخش بودن اقدامات کنترلی باید  از سیستم‌های هوشمند استفاده شود.

وی با بیان اینکه اجرای مقررات ترافیک در استان کمتر شده است ، ادامه داد: برخورد با سرعت غیرمجاز ۱۱۰ درصد افزایش یافته است.

فتاحی اظهارداشت: همچنین برخورد با سبقت غیرمجاز ۵۸ درصد و برخورد با عبور از چراغ قرمز نیز ۶۴ درصد افزایش دارد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =