توسعه بزرگراه‌های اصفهان نیازمند ۱۱ هزار میلیارد ریال است

 اصفهان- ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی اصفهان گفت: توسعه بزرگراه‌های این استان به بیش از ۱۱ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

علیرضا قاری‌القرآن روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت:در دولت دوازدهم اقدامات خوبی برای توسعه بزرگراه‌ها در نظر گرفته شده و سالانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ کیلومتر بزرگراه در استان احداث و بهره‌برداری شود.

وی با اشاره به اهمیت بزرگراه در حمل و نقل زمینی و تسهیل در تردد خودروها، ادامه داد:  برای احداث هر کیلومتر بزرگراه در استان اصفهان ۳۰ تا ۳۵ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان افزود: همه راه‌های استان به صورت بزرگراه و آزاد راه و از ایمنی نسبی برخوردار هستند و بعضی نقاط پرحادثه شناسایی شده هم با مشارکت این اداره‌کل و سازمان راهداری و حمل و نقل در حال اصلاح هستند.

وی اضافه کرد: سالانه هشت تا ۱۰ دستگاه تقاطع غیر همسطح نیز در نقاط پر حادثه استان احداث و بهره برداری قرار می‌گیرد.

قاری‌القرآن با اشاره به اعتبارات توسعه راه‌های استان تصریح کرد: اعتبار ابلاغی سال ۹۸ برای توسعه راههای استان یک هزار و ۴۵۴ میلیارد ریال و  اعتبار استانی نیز  ۱۸۸ میلیارد ریال بود.

وی خاطرنشان کرد: سه هزار و ۶۹۰ میلیارد ریال در سال های ۹۷ و ۹۸ برای توسعه راههای استان هزینه شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: این استان  با ۲۵ هزار کیلومتر راه همسنگ، بیشترین درصد آزادراه و بزرگراه کشور را دارد.  

راه‌های اصفهان ظرفیت ترافیک موجود را ندارد

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان تصریح کرد: با توجه به اینکه راه‌های استان ظرفیت ترافیک موجود را ندارد و هرروز به تعداد خودرو ها اضافه می‌شود، ظرفیت ساخت یک هزار کیلومتر بزرگراه بصورت تبدیل جاده ۲ خطه به چهار خطه وجود دارد.

۱۱ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه در استان اصفهان وجود دارد و با توجه به موقعیت ویژه جغرافیایی، به عنوان چهارراهی ترانزیتی رتبه نخست حمل بار و رتبه سوم حمل مسافر را در کشور داراست.

اصفهان دارای ۳۹۹ کیلومتر آزاد راه، یکهزار و ۶۵۹ کیلومتر بزرگراه، ۲ هزار و ۷۹۱ کیلومتر راه همسنگ و ۲۹ کیلومتر آزاد راه است.

۱۰۹ نقطه حادثه‌خیز در راههای استان شناسایی شده که ۶۷ نقطه حادثه‌خیز در اولویت است و از این میان نیز ۱۳ نقطه در اولویت مهمتری‌ قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =