ماسک زدن در مکان‌های تجمعی از ۱۵ تیرماه الزامی است

بیرجند - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: براساس مصوبه ستاد مقابله با بیماری کرونا استفاده از ماسک در مکان‌های تجمعی که از طریق وزارت بهداشت اعلام خواهد شد، از ۱۵ تیرماه الزامی است.

کامبیز مهدی‌زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مصوبه در وهله نخست تا پایان تیرماه اجرا می‌شود و پس از آن بعد از بررسی اجرای پروتکل‌های بهداشتی، تصمیمات بعدی برای ادامه روند اتخاذ خواهد شد.

وی اضافه کرد: فعالیت تالارها در شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی استان به لحاظ شیوع کرونا ممنوع است و در صورت فعالیت مجبور به پلمب واحد صنفی خواهیم بود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: به استناد مصوبات بیست و چهارمین جلسه ستاد مقابله با بیماری کرونا، تالارهای پذیرایی در شهرستان‌های کم‌خطر و با خطر متوسط (وضعیت سفید و زرد) با ظرفیت ۵۰ درصد و با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی مجاز به فعالیت خواهند بود.

در حال حاضر شهرستان‌های بیرجند و طبس در وضعیت قرمز (بسیار پرخطر)، شهرستان‌های بشرویه، سربیشه، فردوس و قاینات در وضعیت نارنجی (پرخطر)، شهرستان‌های خوسف، زیرکوه و نهبندان در وضعیت زرد (متوسط خطر) و شهرستان‌های درمیان و سرایان در وضعیت سفید (کم‌خطر) قرار دارند.

خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و موارد ابتلا به ویروس کرونا از اواخر فروردین تا اوایل خردادماه امسال در خراسان جنوبی روند کاهشی نسبتا ثابت داشت و در چند روز به صفر رسید اما از نیمه خرداد امسال دوباره صعودی شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =