طرح استعدادیابی کودکان اصفهانی اجرا می‌شود

اصفهان- ایرنا- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اصفهان گفت: در سال جاری برنامه‌های استعدادیابی، پرورش فکر و استعدادهای دانش آموزان، کودکان و نوجوانان در نظر گرفته شده است تا این بستر فراهم شود و کودکان در مسابقات ملی و بین‌المللی شرکت کنند.

محمد قلمکاریان روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اصفهان برنامه‌های خوبی برای اوقات فراغت فرزندان در تابستان در نظر گرفته است.

وی با بیان اینکه برای کودکان و نوجوانان از چهار تا ۲۴ سالگی برنامه‌هایی در نظر گرفته شد، تصریح کرد: این برنامه‌ها برای نونهالان، نوباوگان، نوجوانان و ارشد برنامه ریزی شده است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اصفهان اظهارداشت: بستر مناسبی در ۵۶ مرکز ثابت، سه مرکز واحد سیار و ۲ واحد پستی پرورش فکری کودکان و نوجوانان در استان فراهم شده است.

وی اضافه کرد: آموزش‌ها به صورت مجازی در سایت kpf.ir تا ۱۵ تیرماه انجام می‌شود و آموزش‌های کشوری به صورت آفلاین و آنلاین و آموزش‌های استانی به صورت آنلاین صورت می‌گیرد.

قلمکاریان گفت: همچنین برنامه‌های حضوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری هوشمند در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: آموزش هنرهای تجسمی، نمایشی، سینمایی، هنرهای دستی، شعر، داستان و قصه گویی، آموزش‌های فرهنگی، قرآن کریم(طرح ویژه فدک) را به صورت ویژه با کودکان کار می‌کنیم.

مدیرکل پرورش فکری کودکان و نوجوانان اصفهان بیان کرد: حق عضویت در کانون سالانه ۱۲ هزار تومان بوده که سه روز به پسرها و سه روز به دخترها اختصاص دارد.

وی با بیان اینکه طرح ویژه‌ای تحت عنوان آینده نگری مشاغل برای کودکان با مفاهیم اقتصادی داریم، تصریح کرد: کودکان در این طرح با مشاغل و کارآفرینی آشنا می‌شوند، همچنین طرح ویژه‌ای تحت عنوان محله محوری داریم که قرار است در محله‌های مختلف اجرای قصه گویی، نمایش خلاق و حرکات عروسکی و پخش فیلم و بازی‌های مختلف در محله‌ها صورت بگیرد.

قلمکاریان اظهارداشت: در مراکز ثابت برنامه‌های ویژه‌ای در دست اقدام دارد و مراکز تخصصی امسال تشکیل می‌شوند.

وی افزود: انجمن‌های مختلفی از جمله قصه گویی، ادبی، عکاسی، نمایش، فیلمسازی، نجوم و انجمن‌های علمی تشکیل شدند که فرزندان ارشد ما از ۱۸ تا ۲۴ سالگی می‌توانند عضو این انجمن شوند.

وی با اشاره به کانون مهربانی گفت: از سنین چهار سالگی در فعالیت‌های این کانون شرکت می‌کنند و کتاب‌های ویژه این سنین به آن‌ها امانت داده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: از بیش از ۸۰ برنده مسابقات ملی و بین‌المللی در فراخوان‌های مختلف مانند بازی سازی و پیک امید که تولید شده و سه هزار اثر توسط مربیان خلاق و توانمند در کانون در دهه کرامت مورد تجلیل قرار می‌گیرند.

اکنون کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اصفهان دارای ۶۱ مرکز و ۱۲۰ هزار نفر عضو است که ۱۳ مرکز آن در شهر اصفهان دایر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =