۹ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۳۲
کد خبرنگار: 1007
کد خبر: 83838354
۰ نفر

برچسب‌ها

۷۰ خانه ورزش روستایی در استان اردبیل ایجاد می‌شود

اردبیل - ایرنا - مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: امسال ۷۰ خانه ورزش روستایی جدید در نقاط مختلف این استان ایجاد و راه‌اندازی می‌شود.

سجاد انوشیروانی روز دوشنبه در دیدار با اعضای هیات رییسه ورزش‌های روستایی، عشایری و بازی‌های بومی و محلی با اشاره به راه‌اندازی ۹۰ خانه ورزش روستایی در سال‌های گذشته در استان افزود: امسال با راه‌اندازی ۷۰ خانه ورزش روستایی جدید تعداد این خانه‌ به ۱۶۰ مورد افزایش خواهد یافت.

وی با اشاره به اهمیت ترویج و مشارکت روستاییان در ورزش بیان کرد: این خانه‌های ورزش با توجه به ظرفیت و نیازهای هر روستا تجهیز خواهند شد.

وی با بیان اینکه تجهیز و فعال کردن خانه‌های ورزش روستایی یکی از اولویت‌های اداره کل ورزش و جوانان استان است، اظهارداشت: این خانه‌های روستایی در نقاط مختلف استان با بهره‌مندی از فضای مازاد و بدون استفاده اداری سازمان، ارگان‌ها و نهادها فعال می‌شود.
وی اضافه کرد: این خانه‌ها به تجهیزات روز مجهز می‌شوند تا اهالی روستاها اعم از جوانان و بانوان روستایی به امکانات ورزشی دسترسی داشته باشند.

او با اشاره به اینکه خانه ورزش روستایی با اولویت مناطق محروم و کم‌برخوردار در استان راه‌اندازی می‌شود، ادامه داد: این خانه‌ها با وسایل ورزشی مانند میز و راکت تنیس روی میز ، فوتبال دستی ، دارت ، صفحه شطرنج و تشک تاتامی تجهیز می‌شوند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل توسعه و فراگیر کردن ورزش همگانی در جامعه، ترویج ورزش در میان نوجوانان و جوانان ساکن روستاها و تحقق مطالبات ورزشکاران در روستاها را از جمله اهداف ایجاد و راه‌اندازی خانه ورزش روستایی عنوان کرد.

وی اظهارداشت: با حمایت استاندار اردبیل در آینده نه چندان دور سه هزار عدد گل کوچک آماده در مناطق روستایی و کم‌برخوردار استان توزیع خواهد شد.

انوشیروانی ، توسعه زیرساخت‌های ورزشی در تمامی شهرستان ها و روستاهای استان را ضروری دانست و گفت: برای توسعه ورزش و ایجاد نشاط در جامعه باید زیرساخت‌های ورزشی را در تمام نقاط استان ایجاد کرد.

وی افزود: استعداد و پتانسیل‌های بسیار خوبی در روستاها وجود دارد که باید به درستی آنها را شناسایی و پرورش داد تا در میادین مهم ورزشی برای منطقه و کشور افتخارآفرینی کنند.

او بیان‌کرد: ایجاد فضای مناسب ورزشی در روستاها و حاشیه شهرها باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی و افزایش نشاط اجتماعی می‌شود.

انوشیروانی احیا و توسعه بازی‌های بومی، محلی در استان را ضروری دانست و اظهارداشت: همه باید تلاش کنند تا با همکاری دهیاری‌ها بازی‌های بومی محلی به فراموشی سپرده نشود.

وی اضافه کرد: بعد از فروکش کردن ویروس کرونا، جشنواره‌های متعدد فرهنگی ورزشی روستایی و عشایری در نقاط مختلف استان برگزار خواهد شد.

او با بیان اینکه توسعه ورزش همگانی و ورزش قهرمانی از دیگر اولویت‌های متولیان ورزش استان است، ادامه داد: اداره کل ورزش و جوانان اردبیل از برنامه‌های نوینی که منجر به جذب مردم و مشارکت آنها در ورزش شود، حمایت می‌کند.

بر اساس آمارهای موجود از مجموع یک میلیون و ۲۴۸ هزار و ۶۱۰ نفر جمعیت استان اردبیل ۴۴۸ هزار و ۵۵۴ نفر در یک هزار و ۵۵۵ روستا سکونت دارند که از این تعداد یک هزار و ۲۴ روستا بالای ۲۰ خانوار هستند.

تاکنون ۸۷۳ دهیاری در روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان راه‌اندازی شده که ۴۰۷ هزار و ۴۹۵ نفر جمعیت روستایی را پوشش می دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =