۱۰ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۰۷
کد خبرنگار: 2154
کد خبر: 83838261
۰ نفر

برچسب‌ها

سود شرکت‌های بورسی در کشورهای عربی ۲۵.۸ درصد کاهش یافت

تهران – ایرنا – سود شرکت‌های کشورهای عرب حوزه خلیج فارس حاضر در بازار بورس طی سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته به میزان ۲۵.۸% کاهش یافت.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری لبنانی « العهد»، شرکت خصوصی « کامکو إنفست» کویت اعلام کرد : سود شرکت های خلیج فارس به استثنای کویت و بحرین که در سه ماهه اول پارسال  ۳۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار بود در سال جاری میلادی به ۲۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار کاهش یافته است.

سود این شرکت ها در سه ماهه اول سال جاری میلادی در مقایسه با سه ماهه آخر سال ۲۰۱۹ هم ۱۰% کاهش یافته است.

سود شرکت های حاضر در بازار بورس کشورهای عرب خلیج فارس در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ با توجه به پیامدهای حاصل از بحران انتشار ویروس کرونا محدود باقی مانده است.

شرکت های درج شده در عربستان ، قطر و عمان بخش عمده ای از سود ثبت شده در سه ماهه اول سال جاری میلادی را به خود اختصاص دادند.

شرکت های سعودی در میان شرکت های خلیج فارس بالاترین میانگین کاهش سود را به خود اختصاص داده اند و سود آنها با ۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار پسرفت به ۲۰ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار بالغ گردید و بدین ترتیب ۲۴.۳% از ارزش سرانه خود را از دست دادند.

شرکت های درج شده در بازارهای بور س عمان و قطر به ترتیب با کاهش ۲۸.۳% و۲۰.۴% پشت سر  هم قرار گرفته اند و سود  شرکت های قطری تقریبا ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار و عمان تقریبا ۳۰۰ میلیون دلار کاهش نشان می دهد.

گزارش مزبور خاطرنشان کرد که سود شرکت های درج شده در بازار اوراق بهادار ابوظبی و دوبی با کاهش تقریبا ۳۰ درصد به ترتیب به یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار و یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار بالغ گردید.

از نظر عملکرد بخش های مختلف سهام بخش انرژی در صدر شرکت هایی قرار دارد که سودشان کاهش یافته است به گونه ای که سود آنها با از دست دادن ۵ میلیارد و ۷۷۰ میلیون دلار به میزان ۲۵.۶% کاهش یافته و به ۱۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار بالغ گردید.

سهام بخش بانک ها با از دست دادن یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار و کاهش ۱۶.۵% سود آنها به ۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار رسید.

۱۴۸۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =