کلاس‌های تابستانی کانون پرورش فکری در کرمانشاه برگزار می‌شود

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه اعلام کرد که کلاس‌های تابستانی این کانون به صورت حضوری و مجازی برای متقاضیان برگزار خواهد شد.

مهناز فتاحی روز دوشنبه به ایرنا افزود: طبق شیوه‌نامه ارسالی از سوی معاونت فرهنگی کانون کشور و همچنین با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی ستاد کرونا، از پنجم تیرماه کار ثبت نام کودکان ‌و نوجوانان در مراکز کانون پرورش فکری استان کرمانشاه آغاز شده و تا ۱۵ تیرماه نیز ادامه خواهد داشت.

وی اعلام کرد: تابستان امسال بخشی از فعالیت‌ها و کارگاه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با راه‌اندازی پایگاه کانون مجازی به فضای وب منتقل می‌شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کرمانشاه افزود: بر این اساس مرحله نخست سایت کانون مجازی به نشانی kpf.ir فعال شد تا علاقه‌مندان بتوانند از ۲ سطح برنامه‌ها و فعالیت‌های کانون به‌شکل بدون زمان (آفلاین) و برخط (آنلاین) کانون استفاده کنند.

فتاحی گفت: علاوه بر این، معرفی انجمن‌های تخصصی و آخرین تولیدات و خدمات کانون  بخشی از امکاناتی است که این سایت در اختیار کودکان و نوجوانان و همه کاربران علاقه‌مند قرار می‌دهد در عین حال به گفته‌ی مدیرکل فناوری اطلاعات و تحول اداری کانون در آینده نزدیک بسیاری از فعالیت‌های مراکز کانون مانند امانت کتاب، فعالیت‌های آموزشی در این درگاه قابل مشاهده و بهره‌برداری خواهد بود.

وی اظهارداشت: محتوای تهیه شده بخش آفلاین در هفت موضوع و ۲ سطح به صورت فیلم و در فصل‌ها و نشست‌های جداگانه با نظارت معاونت فرهنگی کانون بارگذاری می‌شود که در حال حاضر یک سطح آن قابل بهره‌برداری است. اما در بخش برخط (آنلاین)، محتوا تصویری است و استاد یا مربی آموزش‌دهنده به‌صورت زنده در بستر این سایت با مخاطبان گفت‌وگو می‌کند و این بخش کاملا تعاملی است و نیاز به نصب هیچ پیام‌رسان دیگری ندارد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ادامه داد: مراکز کانون پررش فکری کودکان و نوجوانان طی ماه‌های اخیر به دلیل شیوه بیماری کرونا تعطیل بود اما مربیان کانون با اجرای فعالیت‌های مجازی تلاش کردند ارتباط خود را با مخاطبان کانون همچنان حفظ کنند.

اخبار مرتبط