خط‌کشی ۸۰۰ کیلومتر از جاده‌های شهرستان ری

شهرری - ایرنا - رییس راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان ری گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۸۰۰ کیلومتر از جاده‌های این شهرستان برای پیشگیری از حوادث و ارتقای ایمنی خط‌کشی شد.

جواد نگهداری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: افزایش ایمنی تردد، دید کافی در شب، کنترل ترافیک، تسهیل رفت و آمد و کاهش میزان تصادف ها و سوانح رانندگی را از مزایای اجرای این طرح برشمرد.

وی با بیان اینکه خط‌ کشی جاده ها به طور مستمر و در فواصل زمانی مشخص در مسیرهای ارتباطی اجرا می شود، خاطرنشان کرد: انجام مداوم عملیات راهداری برای ارتقای ایمنی جاده های شهرستان ری بستر مناسبی برای سفرهای مردم و مسافران فراهم کرده است.

نگهداری یادآور شد: امسال همچنین یکهزار تابلو علایم رانندگی به دلیل فرسودگی، ناخوانا بود و در برخی موارد سرقت تعویض و نوسازی شده است.

نگهداری، خط کشی جاده ها را کم هزینه ترین راه برای ایمنی جاده ها و نوع علائم ایمنی خواند و گفت: خط کشی راه ها به طور مستقیم در دید راننده قرار می گیرد و با وی یک حس نزدیک و متقابل برقرار می کند.

روکش آسفالت ۱۵ کیلومتر از جاده قدیم تهران ـ قم بازسازی شد

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان ری در ادامه عنوان کرد: روکش آسفالت ۱۵ کیلومتر از جاده قدیم تهران ـ قم حد فاصل کهریزک تا حسن آباد فشافویه طی سه مال اول سال جرای مرمت و به سازی شد.

نگهداری ادامه داد: جاده قدیم تهران ـ قم مسیر ترانزیتی و حمل کالا شمال به جنوب کشور محسوب می شود از همین جهت روکش آسفالت، لکه گیری و نصب علایم ایمنی این آزادراه همواره در دستور کار اداره راه شهرستان ری قرار دارد.

وی در ادامه به روکش آسفالت کمربندی دوم تهران اشاره کرد و افزود: عملیات روکش آسفالت این کمربندی حد فاصل دوربرگردان دورسون آباد انجام شده است و به زودی سایر نقاط این مسیر بخصوص زیرپل اتوبان تهران ـ قم نیز اجرا خواهد شد.

نگهداری در خصوص مشکلات اداره راهداری شهرستان ری نیز یادآور شد: تخلیه نخاله در حاشیه جاده های جنوب تهران توسط کمپرسی های متخلف یکی از معضلات نگهداشت راه های این منطقه محسوب می شود که انرژی زیادی از کارکنان این اداره می گیرد.

این مسئول اضافه کرد: اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان ۲ دستگاه لودر، یک دستگاه کمپرسی، یک دستگاه گریدر و امسال نیز یک دستگاه بلدوزر خریداری کرده است ولی این امکانات به هیچ عنوان جوابگوی نخاله های دپو شده در حاشیه جاده ها نیست.

شهرستان ری دارای ۲ هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه روستایی و ۱۸۰ کیلومتر راه اصلی است.

شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی در حدود  یک میلیون  نفر در جنوب استان تهران واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =