۱۵ میلیارد ریال برای تکمیل مجموعه ورزشی کارگری ابرکوه اختصاص یافت

یزد - ایرنا - رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابرکوه گفت: برای تکمیل بخشی از مجموعه ورزشی کارگران شماره یک بلوار کشاورز و مجموعه ورزشی شماره ۲ جاده شهرسب این شهرستان در مجموع ۱۵ میلیارد ریال بودجه اختصاص یافت .

ناصر زارع روز سه‌شنبه در گفت ‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود : این مجموعه ورزشی در زمینی به مساحت ۲۶ هزار مترمربع و با زیربنای یک‌هزار و ۷۵۰ مترمربع در دست‌ساخت است که تاکنون افزون بر ۲۰ میلیارد ریال برای ساخت آن هزینه شده است.

وی ادامه داد: این مجموعه ورزشی دارای سالن چندمنظوره، فوتسال، بدن‌سازی، والیبال، بسکتبال و  دیگر فضاهای ورزشی است، که ساخت فاز ۲ آن  که شامل استخر  و دیگر فضای ورزشی است، یکصد میلیارد ریال نیاز دارد.

زارع اظهارکرد: تجهیز و تکمیل مجموعه ورزشی شماره یک که در زمینی به مساحت سه هزار و ۵۰۰ مترمربع با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی در دست‌ساخت است، پنج میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

وی بابیان اینکه این مجموعه سالن ورزشی، مهمانسرا و زمین چمن مصنوعی دارد، افزود : در سال‌های ۹۷ - ۹۶ ، حدود ۲۱ میلیارد ریال برای ساخت زمین چمن مصنوعی و محوطه ‌سازی این پروژه هزینه شد.

زارع یادآورشد : برای صیانت از نیروی کار و سلامت خانواده‌های کارگران و ترویج فرهنگ ورزش و افزایش نشاط اجتماعی در آنها این ۲ مجموعه ورزشی کارگری در ابرکوه در حال ساخت و تکمیل است.

رییس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ابرکوه خاطرنشان کرد : توسعه زیرساخت‌های رفاهی و ورزشی یکی از عوامل موثر بر ‌سلامتی کارگران است و برای تندرسی و رفع استرس و اضطراب محیط کار وضعیت فعالیت‌های ورزشی در این قشر باید ارتقا پیدا کند.

هم اکنون هزار و ۱۸۰ واحد اقتصادی صنعتی ، تولیدی ، خدماتی ، معدنی  و کارگاه های ساختمانی دارای یک تا ۳۰۰ کارگر در شهرستان ابرکوه فعال است که در مجموع پنج هزار و ۵۰۰ نفر در این واحدها مشغول به کار هستند.

افزون بر ۲ هزار واحد صنفیدیگر در ابرکوه به صورت خویش فرما در عرصه‌های مختلف اقتصادی مشغول به فعالیت هستند.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha