تشدید بازرسی‌ها برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی در یزد

یزد- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد از تشکیل تیم بازرسی ادارات، نهادها، مراکز تجمع،تالارها و رستوران‌ها برای کنترل رعایت اصول بهداشتی و اجرای پروتکل‌ها خبر داد.

احمد ترحمی روز دوشنبه در جریان بازدید از دفتر ایرنا یزد در جمع خبرنگاران این خبرگزاری افزود: تنها راه قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا رعایت اصول بهداشت فردی , استفاده از ماسک هنگام خروج از خانه تا بازگشت و رعایت فاصله اجتماعی و عدم حضور در مراکز پرتجمع است.
وی تاکید کرد: با وجود مرکزیت این استان در کشور و واقع شدن یزد در کریدور شمال - جنوب و شرق- غرب و با اتکا به زیر ساخت های بخش بهداشت و درمان وکادر درمانی و بهداشتی مجرب و مدیریت خوبی که صورت گرفت گستره شیوع و چرخه انتقال ویروس تا حد زیادی کنترل و در صورت رعایت مردم و اجرای پروتکل های بهداشتی قطعا نتایج بهتری خواهیم داشت.
معاون استاندار یزد تصریح کرد: بعد از پایین آمدن آماربستری استان به زیر ۱۰۰ نفر،  روند صعودی خفیفی ظرف ۲۰ روز گذشته، آغاز شده که جای نگرانی دارد.
وی با بیان اینکه رفتار این ویروس قابل پیش بینی نیست و احتمال بازگرداندان محدودیتهای قبلی هم امکان پذیر نمی باشد تصریح کرد: شواهد علمی مبنی بر تضعیف ویروس کرونا وجود ندارد و این ویروس همچنان پرخطر و قربانی میگیرد بطوری که هم اکنون در هر ۱۳ دقیقه یک ایرانی در اثر ابتلا به کرونا جان میبازد و تقریبا هر دقیقه ۲ نفر در کشور به کرونا مبتلا میشوند.
ترحمی، مهمترین رکن جلوگیری از شیوع کرونا را رعایت مردم دانست و اضافه کرد: مردم یقین کنند که کرونا تمام نشده و لازم است فاصله اجتماعی را رعایت کنند.
وی گفت: تیم بازرسی در این زمینه تشکیل شده که تذکر و اخطارهای لازم را به اصناف میدهند و اگر بهداشت رعایت نشود تا تعطیلی واحد صنفی هم پیش می رویم.
وی در ادامه طرح تحول سلامت را از جمله عوامل مدیریت کرونا در ایران دانست و گفت: بیماران کرونایی ما اکنون بدون پرداخت هزینه ای از مرکز درمانی مرخص میشوند.
معاون استاندار یزد با بیان اینکه در دوران اوج کرونا بیشتر از سه هزار تخت مجهز داشتیم تاکید کرد: این در حالی بود که حداکثر تختی که در این مدت اشغال شد ۶۰۰ تخت بود.
وی فضای مجازی و رسانه‌ای را هم دیگر عامل موفقیت دولت در کنترل کرونا دانست و یادآور شد دولت در مقابل تعطیلی این بخش مقاومت کرد و این به قطع زنجیره کرونا کمک نمود.
ترحمی، سیاست دیگر دولت در مبارزه با کرونا را توجه به شرکت های دانش بنیان ذکر کرد و اظهار داشت: توجه به شرکت های دانش بنیان و فناوریهای نو از جمله عوامل دیگر موفقیت در حوزه پیشگیری و مقابله با کرونا بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =