برگ‌های هدایت تحصیلی از ۲۳ تیر در دسترس دانش‌آموزان قرار می‌گیرد

تهران- ایرنا- مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش گفت: دانش‌آموزان برای دریافت نمون برگ‌های هدایت تحصیلی می‌توانند از ۲۳ تیر ماه اقدام کنند.

مسعود شکوهی امروز دوشنبه در نشست خبری با حضور علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش با خبرنگاران درباره جزییات اجرای هدایت تحصیلی، اظهار داشت: دانش آموزان در پرتال همگام می توانند به نمون برگ ۶ و ۷ دسترسی پیدا کنند.

وی افزود: فرآیند هدایت تحصیلی با سبک و سیاق فعلی عمر چندانی در آموزش و پرورش ندارد. ایجاد روش جدید با مصوبه شوای عالی آموزش و پرورش بوده است.

دوره‌های عمومی مقدماتی قرآن در شبکه شاد

محمدرضا مسیب زاده مدیرکل قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش در ادامه این نشست اظهار داشت: با وجود مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا سی و هشت و مین مسابقه قرآن و عترت برگزار می‌شود.

وی افزود: برگزیدگان اولیه تا پایان تیر معرفی می‌شوند و از اول تا دهم مرداد هم مرحله بعدی مسابقات برگزار و افراد شاخص انتخاب می‌شوند. بر همین اساس دهم تا پایان مرداد ماه مرحله پایانی این مسابقات برگزار می‌شود.

مسیب زاده گفت: مرحله مقدماتی مسابقات بین المللی قرآن عترت و نماز با حضور ۶۷ کشور جهان به طور غیر حضوری دو سال پیش برگزار شد. امسال هم این مسابقات ادامه دارد که اختتامیه آن در هفته اول شهریور برگزار می شود. 

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر راه اندازی دارالقرآن مجازی در دستور کار است. تا کنون زیر ساخت‌های این اقدام مهیا نبود، اما امسال برنامه شاد برای انجام این کار استفاده شد.

مسیب زاده با اشاره به اینکه فعالیت‌های قرآنی در بستر شاد ادامه دارد، اظهار داشت: دوره‌های مقدماتی و عمومی در شاد دنبال می‌شود، البته در تابستان دوره‌های تخصصی و مفاهیم قرآنی در اولویت است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =