نماینده ولی فقیه در کردستان: توسعه اماکن متبرکه از تاکیدات قرآن است

سنندج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه توسعه اماکن متبرکه از تاکیدات قرآن کریم است، گفت: تاکنون اقدامات خوبی برای توسعه بقاع متبرکه در این استان انجام شده است.

آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی روز دوشنبه به مناسبت دهه کرامت از عملیات عمرانی توسعه بقعه متبرکه امام زاده هاجره خاتون(س) بازدید کرد و اظهار داشت: خاندان نبوت و اهل بیت (س) نورهای الهی است و وجودشان چه در زمان حیات و چه بعد از وفات هر کجا که بوده‌اند مایه خیر و برکت بوده است.

وی با اشاره به اینکه وجود مقبره امامزاده هاجره خاتون (س) خواهر امام رضا (ع) باعث افتخار مردم شهر سنندج است، اضافه کرد: مردم اهل سنت و شیعه استان اعتقادات فراوانی به این بقعه متبرکه دارند و احترام خاصی برای مقام مبارک این حضرت قائل هستند.

نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه حضور مردم در این بقعه برای زیارت و نذر برای این امامزاده و برآورده شدن حاجاتشان از گذشته‌های دور معروف و مشهود بوده است،  افزود: امامزادگان جایگاه ویژه‌ای نزد خداوند دارند و در احادیث آمده حضور در این اماکن متبرکه دعای خیر و درخواست شفاعت از این انوار آسمانی از اولویت‌های زیارت است.

آیت‌الله حسینی شاهرودی یادآور شد: مردم با حضور در بقاع متبرکه امامزادگان نماز و قرآن می‌خوانند لذا خداوند در آیه ۳۶ سوره نور اجازه داده که خانه های ایشان توسعه یابد تا محلی برای عبادت و تسبیح و ذکر پروردگار باشد.

وی گفت: خدا را شاکریم در ایران  بارگاه مبارک امامزادگانی از فرزندان موسی بن جعفر (ع) و در راس آن حضرت امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) واحمد بن موسی(ع) در شیراز و امامزاده هاجره خاتون(س) در سنندج حضور دارند که  تاکنون اقدامات خوبی برای توسعه این بقعه متبرکه انجام شده و انشاالله در آینده نیز توسعه بیشتری پیدا کند تا شرایط لازم برای تشرف زائرین از سراسر کشور و حتی خارج کشور فراهم گردد.  

مدیر کل اوقاف و امور خیریه در این بازدید ضمن تبریک ایام دهه کرامت و روز ملی تکریم و بزرگداشت امامزادگان، گفت: بقعه امامزاده هاجر خاتون(س) یکی از پر بازدید ترین اماکن مذهبی استان است و مرد منطقه و استان‌های مجاور احترام خاصی برای این بقعه متبرکه قائل هستند و ما هم همواره در تلاش هستیم تا اقدامات لازم برای تسهیل زیارت مردم استان را فراهم ‌کنیم.

حجت الاسلام محمد کاروند یادآور شد: مرحله جدید عملیات عمرانی توسعه بقعه متبرکه امامزاده هاجره خاتون از یک ماه پیش آغاز شده و امید است با همکاری سایر نهادها و تخصیص بودجه لازم شرایط لازم برای توسعه این بقعه متبرکه فراهم شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =