آماده‌باش ۷۷ بیمارستان تامین اجتماعی برای مقابله با کرونا

تهران - ایرنا - مدیرکل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی از آماده‌باش ۷۷ بیمارستان تامین اجتماعی برای مقابله با ویرس کرونا خبر داد.

ابوالفضل آفریده روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا در خصوص اقدامات حوزه درمان سازمان تامین اجتماعی به منظور مقابله با کرونا ویروس در کشور اظهار داشت: آماده باش ۷۷ بیمارستان و ۳۱۰ مرکز سرپایی برای خدمت‌رسانی به بیماران کووید ۱۹، به‌کارگیری بیش از پنج هزار تخت بیمارستانی برای بستری و به‌کارگیری بیش از هفت هزار نفر از پزشکان و ۲۵ هزار نفر از پرسنل غیرپزشک در مراحل خدمات و درمان بیماران مبتلاء به کرونا از مهمترین اقدامات این حوزه محسوب می‌شود.

وی افزود: همچنین خدمت‌رسانی به بیش از هشت هزار بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های تأمین اجتماعی، پرداخت بخش عمدۀ مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد از طریق اسناد خزانه و نقدینگی در نیمه دوم سال ۹۸ و کمک به افزایش قدرت این مراکز در پاسخ به تقاضای خدمات درمانی در شرایط شیوع گسترده کرونا ویروس از دیگر اقدامات اساسی این حوزه است.

به گفته این مقام مسئول اخذ مجوز از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای راه‌اندازی تست Covid-۱۹-PCR در آزمایشگاه رفرانس تامین اجتماعی و بیمارستان لبافی‌نژاد هم اقدامی موثر در مواجهه با این بیماری بود.

آفریده خاطرنشان کرد: اعطای مجوز جذب و به‌کارگیری نیروهای تخصصی و غیرتخصصی برای استان‌های درگیر، فراخوان همکاری پرسنل استان‌های کمتر درگیر جهت خدمت‌رسانی در استان‌های در معرض بیشترین ابتلاء (به کرونا ویروس) و ابلاغ تجویز داروهای مزمن برای بیماران دارای پروندۀ مزمن به‌صورت دوماهه برای کاهش احتمال انتقال ویروس در ایام شیوع بیماری هم در پیشگیری و مقابله با این بیماری انجام پذیرفت.

به گزارش ایرنا، سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز(دوشنبه) گفت: تاکنون ۲۲۵ هزار و ۲۰۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۶۲ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۰ هزار و ۶۷۰ نفر رسید.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha