بازگشت پسر قائمشهری پرسپولیس بعد از ۲۸۰ روز؛ هشت هفته تا هالند شدن

تهران- ایرنا- مهدی عبدی بعد از مدتها مجددا در ترکیب پرسپولیس عملکرد خوبی داشت و خودش را بار دیگر به همه شناساند.

داشت به فراموشی سپرده می‌شد. خیلی‌ها بر این باور بودند که او هم مانند خیلی فوتبالیست‌های جوان جرقه‌ای بیش نبوده که خدا در یک روز خاص بغلش کرد و تمام. چند بازی به صورت جسته و گریخته در میدان حضور پیدا کرد ولی نتوانست نمایش خوبی داشته باشد. تک و توک در بازی‌های دوستانه و یا درون تیمی گل می‌زد اما مهره‌ای نبود که به صورت مداوم به میدان برود. گل فرا سه امتیازیِ شهرآورد، در تاریخ ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ اولین سکانس رونمایی از مهدی عبدی بود.

تا هشتم تیرماه ۱۳۹۹ از راه رسید. ۹ ماه و هشت روز گذشت؛ به عبارتی دیگر ۲۸۰ روز. بازهم در تابستان اما این بار اوایل تابستان نه در اواخرش. وحید امیری، ستاره چند هفته اخیر تیم یحیی دچار مصدومیت شد و عبدی در دقیقه ۳۵ به زمین آمد. بازی با یک گل به سود پرسپولیس بود. اگر ترابی بود یا بشار آماده‌تر بود شاید عبدی آن کسی نبود که یحیی صدایش کند تا وارد میدانِ شهرقدس شود. هیچکس نمی‌دانست عبدی در بازی با استقلال هم با وحید امیری تعویض شده بود و بازهم...

۲ گل زد. می‌توانست یک گل دیگر هم بزند و ۲ گل بسازد. اگر گل‌های عبدی نبود پرسپولیس روی کاغذ مانند دیدار برابر استقلال باید یک امتیاز می‌گرفت. این یعنی سه گل عبدی(گل به استقلال به نام او ثبت نشد) تا به حال به ۲ تیم تهرانی بوده که چهار امتیاز برای سرخپوشان به ارمغان آورده است.

این مهاجم ۲۱ ساله قائمشهری یکی از گل‌های خود را با کنترلی زیبا در حرکت، آرامشی فوق‌العاده و با دریبل دروازه‌بان زد و گل دیگر با ضربه‌ای مهلک و با سر به  بار نشست. او نشان داد می‌تواند یک تمام کننده ماهر باشد و در عین حال در صاحب موقعیت کردن هم‌تیمی‌ها به شدت ضعف دارد. به نوعی او در این مسابقه یک نقش اول خوب و یک نقش مکمل ضعیف بود. همان موقعیتی که مهدی گل کرد توسط علیپور با بی‌دقتی از دست رفت. قصد مقایسه در این برهه را نداریم. علیپور هم ویژگی‌هایی دارد که عبدی در بازی‌اش ندارد اما او اثبات کرد می‌تواند در محوطه جریمه یک تمام‌کننده قابل اعتنا باشد.

مهدی عبدی بعد از مدتها بار دیگر خودش را به اهالی فوتبال شناساند. بازهم به همه اعلام کرد که برچسب جرقه را نباید نثار او کنند. او بارقه‌هایی را از خود نشان داد که در اندازه‌ای به مراتب بزرگتر ارلینگ هالند نروژی در دورتموند به نمایش می‌گذارد. مهاجمی جوان و بلند بالا که هیجان‌انگیز ضربات آخر را می‌زند و احتمال از دست رفتن موقعیتش در درون محوطه جریمه بسیار کم است. با این وجود هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده است. اگر بین این گل عبدی و گل بعدی‌اش بازهم بخواهد فاصله‌ای ۲۸۰ روزه بیفتد دیگر می‌توان به این نتیجه رسید که گل‌های او احتمالا یک جرقه است و نباید جدی‌اش گرفت چون گل‌های هالند هر چند دقیقه یک بار تکرار می‌شود و اینطور نیست که چند هفته مخاطبانش را برای زدن گل بعدی منتظر بگذارد. عبدی هشت هفته فرصت دارد تا خیال همه را از بابت خودش راحت کند؛ هشت هفته‌ای که از همین حالا شروع شد...

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha