تیم‌های فوتبال فجر سپاسی و قشقایی شیراز پس از چهارماه به میدان می‌روند

شیراز- ایرنا - تیم‌های فجر شهید سپاسی و قشقایی شیراز پس از یک وقفه چهارماهه که به دنبال شیوع بیماری کرونا به وجود آمد، دهم تیرماه  ۹۹به مصاف حریفان خود در رقابت‌های لیگ دسته یک فوتبال کشور می‌روند.

آخرین دیداری که این دو تیم در لیگ برگزار کردند نهم اسفند ماه ۹۸ بود که  فجرسپاسی برابر مس کرمان بدون گل مساوی شد و تیم قشقایی هم با همین نتیجه برابر تیم نیروی زمینی متوقف شد تا شیرازی ها در هفته بیست و ششم بدون شکست به تعطیلات کرونایی بروند.

اواخر اردیبهشت ماه ۹۹ بود که سازمان لیگ فدراسیون فوتبال اعلام کرد  ادامه رقابت های لیگ دسته یک کشور از دهم تیرماه آغاز خواهد شد.

اعلام ادامه مسابقات درشرایطی که کرونا رواج داشت با مخالفت اکثر تیم های لیگ روبرو شد. آنها بر این باور بودند که پس از وقفه چهار ماهه در این شرایط نمی توان انتظار داشت مسابقاتی که قرار است بدون حضور تماشاگر و همراه با  ترس ناشی از کرونا برگزار شود، جذاب باشد و امکان اینکه بازیکنان زیاد مصدوم شوند وجود دارد.

تیم های فجر و قشقایی شیراز از جمله تیم هایی بودند که مدیران آنها مخالفت خود را با از سرگیری مسابقات در این شرایط اعلام کردند اما حرف سازمان لیگ در این عرصه به کرسی نشست و دو تیم شیرازی هم تمرینات خود را برای نبردی سخت با حریفان آغاز کردند.

بنا بر آخرین اعلام مسوولان این باشگاه ها، هر دو تیم با انجام آزمایش های کرونا، بازیکنی که مبتلا به این بیماری باشد ندارند.

لیگ شروع نشده تیم فجر سه مصدوم دارد

براساس نظر کارشناسان علم بدنسازی زمانی که بازیکنان بخواهند با ترس تمرین کنند صدماتی را به دنبال خواهد داشت که فجری ها نیز در حین تمرین و انجام بازی تدارکاتی سه مصدوم بر جای گذاشتند و علاوه بر این نیز بازیکنان این تیم حدود پنج ماه است که هیچ دریافتی از نظر مالی نداشته اند و اینکه مربیان این تیم چگونه بازیکنان را روانه مسابقات می کنند باید منتظر ماند و دید چه اتفاقی رخ خواهد داد.

تیم فجر سپاسی تا پیش از آغاز مسابقات دو دیدار تدارکاتی انجام داده است که یک پیروزی  و یک شکست به ترتیب برابر تیم های یزد لوله و سپاهان اصفهان نتیجه آن بود و تیم قشقایی هم حریف دسته سومی خود شاهین بندرعامری بوشهر را ۲ بر صفر شکست داد  تا تیم های شیرازی محک بخورند.

تیم فجر سپاسی در هفته بیست و هفتم این مسابقات سه‌شنبه دهم تیرماه ۹۹ در کرج به مصاف گل ریحان این شهر خواهد رفت که تیم کرج با ۴۰ امتیاز در رده هفتم جدول قرار دارد و همچنان شانس صعود به لیگ برتر را دارد.

همچنین تیم قشقایی نیز در این هفته از ساعت ۳۰ / ۱۹ سه شنبه دهم تیرماه ۹۹ در ورزشگاه پارس شیراز میزبان تیم سپیدرود رشت است که تیم رشت با ۲۶ امتیاز در رده شانزدهم جدول قرار دارد و خطر سقوط این تیم را تهدید می کند و با این شرایط کار تیم قشقایی سخت خواهد بود.

 هم اینک در جدول رده بندی رقابت‌های لیگ دسته یک پس از انجام ۲۶ بازی، تیم فجر شهید سپاسی شیراز با ۳۷ امتیاز در رده هشتم جدول قرار دارد و هنوز شانس صعود به لیگ برتر را دارد و تیم قشقایی شیراز نیز با ۲۹ امتیاز  در رده دوازدهم جدول است.

تیم مس رفسنجان با ۵۳ امتیاز صدرنشین است و شانس زیادی برای صعود به لیگ برتر دارد، تیم مس کرمان با ۴۶ امتیاز دوم و تیم‌های خوشه طلایی ساوه و آلومینیوم اراک با ۴۵ امتیاز سوم و چهارم هستند.

در رقابت‌های فوتبال لیگ دسته یک ۱۸ تیم شرکت دارند و پس از انجام ۳۴ بازی، تیم‌های اول و دوم به لیگ برتر دوره بیستم صعود خواهند کرد و ۲ تیم انتهای جدول هم راهی دسته دوم می‌شوند.

تیم‌های ملوان انزلی و شهرداری تبریز هم در خطر سقوط به دسته دوم قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =