نماینده مجلس: استمرار مبارزه با فساد توقع مردم از قوه قضائیه است

تهران- ایرنا- نماینده مردم ساوجبلاغ،‌ نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم در کف جامعه از عملکرد قوه قضائیه برای مبارزه با فساد راضی هستند اما مهم استمرار این رویه برای شفافیت و اعتماد بیشتر آنها به دستگاه قضاء است.

علی حدادی نماینده ساوجبلاغ، نظر آباد و طالقان امروز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا با تشکر از دستگاه قضائیه در مبارزه با فساد در این باره افزود: در کف جامعه به خصوص در همین حوزه انتخابی بنده از روستای طالقان تا دورترین روستاهای ساوجبلاغ و نظرآباد مردم  از عملکرد قوه قضائیه راضی هستند. اما استمرار این موضوع و عدم توقف آن بسیار مهم است تا سبب اعتماد روز افزود مردم به مسوولان دستگاه قضائی شود.

وی افزود: یکی از مسائل و مواردی که کارآمدی نظام دینی برای اجرای عدالت باید انجام شود، عدم تبعیض در پرونده‌های مختلف است. زیرا برخی با پشتیبانی‌ها و رانت‌هایی که دارند، قانون گریز می‌شوند که لازم است دستگاه قضاء با شهامت این موارد را  لحاظ نکند.

انتظار مردم مبارزه با تبعیض است

عضو هیأت رئیسه کمیسیون سیاست داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از انتظارات مردم مبارزه جدی با تبعیض است، تصریح کرد: مبارزه با تبعیض مولفه‌های مختلفی دارد که یکی از اقدامات آن آماده‌سازی در اطلاع رسانی است. البته مشکلاتی که امروز ایجاد شده در بدنه خود مسوولان است که باید به دور از جناح‌های سیاسی و همسو با فرمایشات مقام معظم رهبری و راه شهدا در راه پیشگیری و پیگیری اقدام کنند. زیرا وقتی اقدام به موقع صورت نمی‌گیرد، ممکن است سبب آسیب و زیان به کشور شود.

حدادی با تاکید بر اینکه نیاز است راه مبارزه با مفاسد اقتصادی به صورت مستمر پیگیری شود، عنوان کرد: ما در مجلس شورای اسلامی تلاش و توان خود را برای حمایت از مجموعه قوه قضائیه و اقدام‌هایی که انجام می‌دهد، به کار می‌بریم. البته در این راه قوانینی وجود دارد که برای اقدامات پیشگیرانه و پیگیرانه نیاز به اصلاح دارد و مجلس شورای اسلامی حتما باید نظارت خود را در این زمینه بیشتر کند.

نماینده دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه قوانین زیادی در مجلس تصویب و ابلاغ شده ولی آیین نامه‌ها ممکن است تنظیم یا ابلاغ نشده باشد، افزود: بر همین اساس لازم است نظارت مجلس قوی و هدفمند، شفاف، و نظارت و مطابه‌گری نیز با جدیت بیشتری دنبال شود.

حدادی معتقد است که رسیدن به این هدف نیازمند شجاعت، انصاف و تلاش نمایندگان مجلس است.

جلوی رانت‌خواری در کشور گرفته شود

وی با تاکید بر اینکه باید جلوی هرگونه رانت و رانت خواری در کشور گرفته شود، گفت: بخشی از این موضوع به مجلس و بخشی دیگر به اقدامات مسوولان مربوط است که اقدام‌های لازم و کاربردی در این زمینه انجام دهند.

نماینده مردم ساوجبلاغ، نظر آباد و طالقان درباره اینکه عملکرد قوه قضائیه در برخورد با فضای مجازی چگونه باید باشد، گفت: در فضای مجازی علاوه بر مردم، همه مسوولان در قوه قضائیه، مجریه و مقننه باید انصاف را رعایت کنند. زیرا معیار جمهوری اسلامی از خون شهدا، حاج قاسم سلمیانی و راه امام است و در همه موارد باید امیدبخشی به مردم و جلوگیری از نفوذ دشمن در فضای مجازی برای ضربه زدن به کشور، انجام شود.

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب روز شنبه در بیانات خود به مسوولان دستگاه قضائی به موارد بسیار مهمی اشاره کردند.

 مبارزه با فساد بدون اغماض و بر اساس حق و عدل، مردمی بودن قوه قضائیه، ایجاد تحول مدیریت‌شده توام با دریافت‌های جدید و ابتکارات تازه، تدوین نسخه ارتقا یافته و پیشرفته‌تر سند تحول قضایی برای امیدواری مردم به دستگاه قضاء، امنیت مادی و معنوی گزارشگر و آمر به‌معروف و ناهی از منکر، دسترسی آسان مردم به دستگاه قضا، تلاش برای ارتقای آگاهی و اطلاعات قضایی مردم، حضور مستمر و مواجهه مستقیم با مردم، بهره‌گیری از کمک و اطلاعات مردمی در مسائلی نظیر مبارزه با فساد از جمله تاکیدات رهبر انقلاب به مسوولان قضایی بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =