بازگشت ۴۵۳ میلیارد ریال وجوه تخلفات مالی سیستان و بلوچستان به خزانه دولت

زاهدان- ایرنا- مدیرکل سازمان بازرسی سیستان و بلوچستان گفت: پارسال ۴۵۳ میلیارد ریال وجوه تخلفات مالی این استان به خزانه دولت برگشت داده شد.

حسن امانی روز دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهارداشت: سال گذشته در بازرسی‌های انجام شده یکهزار و ۱۰۰ میلیارد ریال سوء جریان مالی در سیستان و بلوچستان کشف شد که ۴۵۳ میلیارد ریال به خزانه دولت واریز شده و بقیه در حال پیگیری است.
وی ادامه داد: برای جلوگیری و مبارزه با پدیده شوم فساد در دستگاه‌های اداری باید عملکرد دستگاه‌های اجرایی شفاف‌سازی شود و به‌ جای استفاده از ابزارهای سنتی با استفاده از فن‌آوری نوین و بکارگیری نظارت الکترونیکی، به‌صورت برخط، عملکرد دستگاه‌های اداری را رصد کرد.

مدیرکل بازرسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: همچنین پارسال ۱۱۰ مورد بازرسی توسط سازمان بازرسی استان انجام شده که ۲۳۱ گزارش تولید و از این تعداد ۷۵ مورد گزارش اصلاحی صادر که گزارش اصلاح ساختار منعکس شده و پیگیر اجرای آن هستیم.

وی افزود: در این گزارش‌ها ۸۹۳ پرونده اصلاح ساختار داشتیم، همچنین ۱۱۹ گزارش تخلفاتی و ۳۷ مورد گزارش کیفری به هیات تخلفات اداری ارسال شده و ۵۶۰ نفر از کارکنان و مدیران دستگاه اجرایی به هیات رسیدگی به تخلفات معرفی و تعداد زیادی از پرونده‌ها رسیدگی و آرای مربوطه نیز صادر شده است.

امامی بیان کرد: همچنین در بازرسی‌های انجام شده در سیستان و بلوچستان ۱۷۶ هکتار از اراضی ملی رفع تصرف شد.

وی گفت: فرار مالیاتی و پرداخت نکردن به موقع مطالبات مالیاتی از مودیان، بخشودگی‌های مالیاتی بدون مستندات و خارج از قوانین و مقررات، قاچاق کالا و واردات غیرمجاز  از مهمترین آسیب‌های شناسایی شده در استان سیستان و بلوچستان بوده است.

مدیرکل سازمان بازرسی سیستان و بلوچستان استفاده از ظرفیت سواحل مکران را از جمله مهمترین برنامه‌های مهم در این استان عنوان کرد که مورد توجه سازمان بازرسی قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =