۱۲ هزار و ۴۷۶ انبار در استان سمنان شناسایی شد

سمنان- ایرنا- مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری سمنان گفت: ۱۲ هزار و ۴۷۶ انبار کالا به منظور مبارزه با قاچاق کالا و ارز سال گذشته در این استان شناسایی شد.

حسن اسلامی راد روز دوشنبه در دیدار اعضای شورای مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان سمنان با نماینده ولی فقیه در این استان ابراز داشت: شناسه‌دار کردن انبار کالا برای اولین بار به صورت آزمایشی در استان سمنان اجرایی شد که طرح با درصد موفقیت بالا اجرا شد.
وی با بیان اینکه ۶۷۴ متهم سال گذشته در زمینه قاچاق کالا با هوشیاری پلیس استان دستگیر شدند، افزود: سال ۹۷ در زمینه قاچاق ۶۵۲ نفر در استان سمنان دستگیر شدند که تعداد متهمان دستگیر شده سال ۹۸ در مقایسه با سال ۹۷ حدود ۳.۴ درصد افزایش یافت.
وی ادامه داد: در زمینه قاچاق کالا ۶۵۳  فقره پرونده در سال گذشته، و ۶۷۹ فقره پرونده در سال ۹۷ در استان سمنان تشکیل شد.
وی بیان کرد: از مجموع ۶۵۳ پرونده قاچاق کالا در استان سمنان در سال گذشته، ۵۱۶ پرونده مربوط به قاچاق به ارزش کمتر از یک میلیارد ریال و بقیه مربوط به پرونده‌های بالای یک میلیارد ریال است.
اسلامی راد اظهار داشت: ۱۷۳ هزار لیتر سوخت قاچاق و ۶۰ کارت سوخت که مورد سوء استفاده قرار گرفته بود سال گذشته در استان سمنان کشف شد.
مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری سمنان خاطر نشان کرد: با کمک پلیس، سازمان صنعت، معدن و تجارت و گمرک استان ، سال گذشته ۷۴۷ میلیارد ریال کالای قاچاق در استان کشف شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =