فیلم کوتاه بادبادک ها در جشنواره فیلم گالوی ایرلند اکران می‌شود

سنندج - ایرنا - فیلم کوتاه «بادبادک ها» به کارگردانی سید پیام حسینی از فیلمسازان کردستانی که تنها نماینده سینمای ایران است در سی و دومین دوره فستیوال معتبر جهانی گالوی ایرلند اکران شده و به رقابت می‌پردازد.

فیلم کوتاه  «بادبادک ها» که نخستین نمایش خود را در جشنواره برلیناله ۲۰۲۰ داشت و جایزه ویژه هیات داوران بخش نوجوانان را به خود اختصاص داده بود، این بار در جشنواره فیلم گالوی اکران می‌شود.

جشنواره فیلم گالوی پس از جشنواره کورک، پیشروترین جشنواره کشور ایرلند است که از سال ۱۹۸۹ تاکنون به طور مداوم در ماه ژوئیه برگزار می‌شود؛ برگزیدگان بخش‌های فیلم کوتاه و انیمیشن این جشنواره به آکادمی اسکار معرفی می شوند.

این رویداد رقابتی بخش‌های متنوعی دارد و فیلم‌های کوتاه و بلند داستانی، انیمیشن و مستند در این رویداد نمایش خواهند داشت، بخش فیلم نوجوان برای بیست و ششمین دوره متوالی یکی از بخش‌های اصلی جشنواره گالوی است که «بادبادک ها» در بخش فیلم کوتاه نو پذیرش شده است.

در خلاصه داستان فیلم کوتاه بادبادک ها آمده است: سرکوت پسربچه ای مرز نشین عاشق دختری می شود که آن طرف مرز زندگی می کند. او تلاش می کند که به واسطه بادبادک گمشده دختر که به این طرف مرز افتاده با دختر ارتباط برقرار کند.

بدیهی است به علت فراگیری ویروس کووید۱۹، این جشنواره نیز همانند بسیاری جشنواره های معتبر دیگر، به صورت آنلاین در تاریخ ۷ لغایت ۱۲ ژوئیه (۱۷ تا ۲۲ دی ماه ۹۹) برگزار می‌شود.

در بخش مخاطبین نوجوان، بخشی تحت عنوان فیلم کوتاه نو، تعریف شده و بخش ویژه نیز مشتمل بر هفت فیلم مستند و داستانی برای مخاطبین نوجوان است که فیلم های این بخش به دنبال آنند تا مخاطب را به فراتر از مرزها ببرند و به قضاوت خود اعتماد کنند و آن ها را تجلیل کنند.

علاقمندان می‌توانند برای تهیه بلیط و تماشای آنلاین فیلم، به وبسایت جشنواره به آدرس https://online.galwayfilmfleadh.com/ مراجعه کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =