بیش از  ۳۱ هزار دانش‌آموز پایه اولی امسال وارد مدارس کرمانشاه می‌شوند

کرمانشاه - ایرنا - رییس ستاد ثبت نام آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: پیش‌بینی می‌شود در سال تحصیلی جدید بیش از ۳۳۲ هزار دانش آموز در مدارس کرمانشاه ثبت نام کنند که از این تعداد بیش از ۳۱ هزار نفر دانش‌آموزان ورودی پایه اول ابتدایی هستند.

«ناهید فضلی» روز دوشنبه به ایرنا افزود: برای سال تحصیلی آینده دستورالعمل اجرایی ثبت نام دانش‌آموزان با اتخاذ تدابیر شرایط خاص مواجهه با ویروس کرونا به مناطق ابلاغ شده و کارگروه‌های منطقه‌ای، شهرستانی نظارت بر فرآیند ثبت نام مدارس استان تشکل شده است.

وی به رعایت تکریم و حفظ کرامت انسانی، احترام خانواده ها و فرزندان آنان طی فرایند ثبت نام تأکید کرد و گفت: در زمان ثبت نام دانش اموزان در مدارس افراد دارای حسن خلق، منعطف، صبور و آگاه به قوانین و مقررات برای ستادهای ثبت نام استان و مناطق انتخاب می‌شوند.

رئیس ستاد ثبت نام آموش و پرورش استان کرمانشاه همچنین در خصوص معرفی مدارس از نظر موقعیت جغرافیایی، جنسیت، دوره تحصیلی و نوع امکانات خاطر نشان کرد: از طریق شبکه آموزشی دانش‌آموزان (شاد) جهت اطلاع خانواده‌ها و دانش‌آموزان اطلاع‌رسانی می‌شود.

فضلی همچنین به ضرورت هماهنگی ستاد ثبت نام استان با ستاد کرونا و مدیریت بهداشت استان به منظور رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی گفت: باید شرایط لازم در خصوص اجرای پروتکل‌های بهداشتی جهت حفظ سلامت دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان در هنگام ثبت‌نام فراهم شود. 

او دربخش دیگری از سخنان خود به ثبت‌نام دوره پیش‌دبستانی همراه با ثبت‌نام پایه اولی‌ها اشاره کرد و گفت: ثبت نام پیش دبستانی ها باید در زمان تعیین شده انجام گیرد و با توجه به شروع سنجش دانش‌آموزان ورودی پایه اول دبستان از نیمه دوم تیرماه جهت ایجاد نظم و رعایت پروتکل بهداشتی، اولیای نسبت به ثبت‌نام کودکان خود اقدامات و پیگیری‌های لازم را به‌عمل آورند.

وی همچنین از مدارس دوره های متوسطه‌ی اول و دوم خواست تمام ضوابط و مقررات رعایت کنند و برگزاری هرگونه آزمون یا مصاحبه از دانش‌آموزان پایه هفتم ممنوع اعلام کرد.

رییس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش استان کرمانشاه نیز با اشاره به تقاضای خانواده‌ها برای ثبت‌نام دانش‌آموزان در بعضی از مدارس خاص گفت: هر ساله همزمان با فرآیند ثبت‌نام دانش‌آموزان با دغدغه  خانواده ها برای ثبت نام فرزندان شان در مدارس خاص مواجه هستیم، که باید به آنها گفته شود نزدیک‌ترین مدرسه به محل سکونت، مناسب‌ترین مدرسه برای ثبت‌نام دانش‌آموزان است.

«نورالله حیدری» با بیان اینکه باید بر فرآیند ثبت‌نام دانش‌آموز نظارت کافی صورت گیرد؛ دریافت هرگونه وجه اجباری هنگام ثبت‌نام ممنوع دانست و افزود:  با متخلفان برخورد می‌شود و مدارس هنگام ثبت‌نام دانش‌آموزان  تنها اجازه دریافت پول کتاب بر اساس نرخ مصوب و حق بیمه را دارند و فقط مدارس غیردولتی می‌توانند نرخ مصوب تخصیص یافته را دریافت کنند.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۳۲ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی و ۲۶ هزار فرهنگی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =