۱۰ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۰
کد خبرنگار: 3016
کد خبر: 83837832
۰ نفر

برچسب‌ها

ارتقای سطح علمی مخاطبان؛ دستاورد گفت‌وگو در فضای مجازی

رضا یگانه‌شکیبI عضو هیئت‌علمی گروه تاریخ کالج سانتامونیکا آمریکا
ارتقای سطح علمی مخاطبان؛ دستاورد گفت‌وگو در فضای مجازی

تهران- ایرنا- فضای مجازی به‌ دلیل سهولت تعامل موجب افزایش مخاطب و ارتقای سطح علمی مخاطبان شده است که از دستاوردهای کشانده‌شدن کلاس‌های درسی و نشست‌های فرهنگی و گفت‌وگوهای جدی به فضای مجازی به‌ سبب شیوع بیماری کروناست.

شیوع بیماری کرونا موجب افزایش گفت‌وگوهای جدی اینستاگرامی و فضاهای دیگر مجازی شده که بسیار برای دانشجویان، اساتید و مخاطب عام مفید است. خود من شخصا قبلا به دلیل تداخل ساعت خیلی سخنرانی ها و همایش‌ها با ساعات تدریسم نمی‌توانستم در آنها شرکت کنم که حالا به دلیل انتقال کلاس ها به فضای مجازی و در عین حال انتقال گفت‌وگوها و همایش ها توانستم با انعطاف بیشتر در آنها شرکت کنم.

به عنوان یک معلم و حتی برای دانشجویان شرکت در چنین همایش‌هایی نه تنها بسیار سودمند؛ بلکه واجب است. زیرا ما را با جدیدترین یافته ها در حوزه‌های کاری خودمان آشنا می‌کند.   

از طرف دیگر انتقال این مباحث مفید به فضای مجازی به دلیل سهولت شرکت کردن موجب افزایش مخاطب و ارتقاع وسیع‌تر سطح علمی مخاطبان شده است. به ویژه که در فضای مجازی افراد بیشتری می‌توانند در جلسات پرسش و پاسخ بعد از سخنرانی ها هم شرکت کنند،‌ یا سوالات را به مدیران مجازی نشست ها برای مطرح شدن بفرستند. از طرف دیگر به دلیل دریافت پیام های بسیاری که دعوتنامه های شرکت در این گونه نشست ها هستند و از کشورهای گوناگون به ویژه ایران در ایمیل دریافت می‌کنم می توانم نتیجه بگیرم ایران هم مانند بسیاری کشورهای دیگر دنیا با استفاده بهینه از فضای مجازی توانسته که از این فرصت به خوبی استفاده کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =