فیصل المقداد: قانون سزار فقط سوریه را هدف نگرفته است

تهران-ایرنا-‌ "فیصل المقداد" معاون وزیر خارجه سوریه گفت که کشورهای مجاور سوریه همانند این کشور هدف "قانون سزار" بوده و این به نفع کشورهای همسایه سوریه است که به همکاری با سوریه ادامه دهند.

به گزارش امروز (دوشنبه) روزنامه الوطن، المقداد در حاشیه مراسم خداحافظی سفیر موریتانی در سوریه گفت: مقامات و مردم کشورهای عربی باید به طور ویژه به همکاری های سیاسی و اقتصادی با سوریه ادامه دهند چرا که در این صورت است که باهم می توانند از مشکلات خارج شده و در برابر بحران هایی که پشت آن آمریکا و رژیم اسرائیل است، بایستند.
المقداد اضافه کرد که سوریه در مقابل این توطئه ها ایستادگی می کند و نیاز به یادآوری نیست که آمریکا و دشمنان سوریه در پشت آن قرار دارند؛ سوریه در ده سال گذشته در برابر توطئه ها مقاومت کرده و در آینده نیز در برابر این تلاش ها که در راستای طرح های آمریکا است، خواهد ایستاد.

معاون وزیر خارجه سوریه ضمن تقدیر از موضع موریتانی که دایما از دمشق حمایت کرده است افزود: موریتانی در سال های گذشته مدام تحت فشار بوده تا هرگونه همکاری و هماهنگی با سوریه در سازمان های عربی و در سازمان ملل متحد را متوقف کند، اما صرف حضور سفیر موریتانی در سوریه خود دلالت بر تداوم روابط دو کشور برغم فشارها دارد.

در دسامبر سال ۲۰۱۹ میلادی٬ دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا٬ لایحه بودجه دفاعی ۷۳۸ میلیارد دلاری را امضا کرد، که قسمتی از آن شامل قوانینی برای افزایش تحریم‌ها علیه بشار اسد رئیس ‌جمهور سوریه و متحدانش بود.
قانون "سزار" بخشی از این قوانین جدید است که به لایحه بودجه دفاعی آمریکا افزوده شده است. این قانون پس از شش سال تاخیر از روز چهارشنبه، ۲۸ خرداد، ۱۷ ژوئن ۲۰۲۰ به اجرا درآمد و تا سال ۲۰۲۴ اعتبار خواهد داشت. این قانون را دونالد ترامپ دسامبر گذشته امضا کرد.
قانون سزار توطئه ای آمریکایی علیه سوریه به منظور تقویت تروریست هاست که هدف آن افزایش انزوای مالی، اقتصادی و سیاسی دولت سوریه و همچنین اعمال تحریم علیه متحدانش است تا اینکه دمشق حل و فصل سیاسی بحران سوریه بر اساس قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیتی را قبول کند.
 قانون سزار تمام دولت‌ها، گروه‌ها، شرکت‌ها و افرادی را تحریم می‌کند که مستقیم و غیر مستقیم به دولت سوریه کمک مالی یا نظامی ‌یا در چهار بخش نفت، گاز طبیعی، هواپیماهای نظامی، ساخت و ساز و مهندسی می ‌کنند.

المقداد همچنین درباره اشغال برخی از موسسات دولتی در شمال سوریه توسط شبه نظامیان دمکراتیک - قسد نیز گفت: دولت سوریه مخالف این اقدامات است و این موضوع تبعات منفی برای این شبه نظامیان به همراه خواهد داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =