عملیات تروریستی در کراچی پاکستان هشت کشته برجای گذاشت

اسلام‌آباد - ایرنا - منابع خبری پاکستان گزارش دادند: گروه غیرقانونی و تروریستی ارتش آزادیبخش بلوچستان(BLA) مسئولیت حملات امروز (دوشنبه) به بازار بورس در شهر «کراچی» پاکستان را که هشت نفر کشته برجای گذاشت، برعهده گرفت. 

حمله تروریستی امروز به بازار بورس در شهر کراچی منجر به درگیری شدید میان نیروهای امنیتی و مهاجمان شد و گزارش‌ها حاکی از کشته شدن ۸ نفر است. 

رسانه‌های پاکستان به نقل از پلیس کراچی گزارش دادند: ۴ نفر مهاجم توسط نیروهای امنیتی کشته شده و ۴ تن غیرنظامی از جمله محافظان ساختمان بورس نیز جان خود را از دست دادند. 

 طبق این گزارش،عملیات پاکسازی ساختمان بورس کراچی به پایان رسیده و مسئولان امنیتی از خنثی کردن توطئه عملیات تروریست‌ها خبر دادند. گردان "مجید" زیر نظر گروه تروریستی ارتش آزایبخش بلوچ ضمن برعهده گرفتن مسئولیت حمله امروز اعلام کرد که همه مهاجمان برای عملیات انتحاری به بازار بورس در کراچی حمله کرده بودند. 

گروه تروریستی ارتش آزادیبخش بلوچستان ۱۹ اردیبهشت امسال نیز مسئولیت بمب گذاری در مسیر حرکت مرزبانان پاکستانی در ایالت بلوچستان را برعهده گرفته بود. در این حمله ۶ نفر نظامی پاکستان از جمله یک سرگرد ارتش کشته شدند. 

دولت پاکستان  مدتهاست که «ارتش آزادیبخش بلوچستان» را در فهرست سازمان‌های تروریستی خود  قرار داده است. 

این گروه تروریستی پیشتر حمله به سرکنسولگری چین در کراچی را نیز برعهده گرفته بودند. سرکنسولگری چین در کراچی پاکستان روز جمعه دوم آذرماه ۹۷ هدف حمله مسلحانه قرار گرفت. در این حمله، ۲ نفر پلیس و یک نیروی محافظ اماکن دیپلماتیک پاکستان و ۲ شهروند پاکستانی کشته شدند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =