افزایش ۶۹ درصدی تن کیلومتر بار خالص حمل شده ریلی در منطقه شمال‌غرب

زنجان - ایرنا - مدیرکل راه آهن منطقه شمال‌غرب کشور گفت: سه ماهه نخست امسال تن کیلومتر بار خالص حمل شده از این منطقه ریلی نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۶۹ درصد و بار ناخالص ۶۳ درصد رشد یافت.

علی خدایی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در سه ماهه نخست امسال ۷۶ میلیون و ۱۱۴ هزارو ۷۵۸ هزار تن کیلومتر بار خالص در راه آهن منطقه شمال‌غرب کشور حمل شده است.
به گفته وی، بار ناخالص حمل شده در این مدت نیز ۱۵۳ میلیون و ۱۸۵ هزار و ۴۲۰ تن کیلومتر ثبت شده است.
مدیرکل راه آهن منطقه شمال‌غرب کشور گفت: تن کیلومتر بارگیری از مبداء  تا مقصد در مدت بیان شده ۹۶ میلیون و ۷۱۸ هزار و ۲۳۲ تن بوده است.
خدایی تاکید کرد: جابجایی تن کیلومتر بار ناخالص از این منطقه ریلی نیز رشد ۶۳ درصدی دارد.
وی خاطرنشان کرد: بارگیری تن کیلومتر از مبدا تا مقصد نیز رشد ۲ هزارو ۲۲۲ درصدی نسبت به سه ماهه مدت مشابه سال قبل دارد.
مدیرکل راه آهن منطقه شمال‌غرب کشور گفت: اقلام تن کیلومتر بار خالص حمل شده و تن کیلومتر بارگیری از مبداء تا مقصد در این منطقه از راه آهن کنسانتره، سنگ آهن، غلات و نهادهای دامی، خاک سنگ روی و شمش روی و آهن، گندله، خمیر کاغذ و گوگرد بود.
به گزارش ایرنا، تخلیه بار در ایستگاه باز بین المللی بناب با کد ‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭‭۰۷۱۰‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ فعال است و این ایستگاه در شبکه (UIC) شناخته شده است.
ایستگاه باز بین المللی بار بناب یک ایستگاه بعد از سلطانیه قرار دارد، ۲ ایستگاه باری دیگر نیز در راه آهن منطقه شمالغرب کشور و در استان‌های قزوین و مراغه فعال است و در این ایستگاه‌ها ترانزیت خارجی، حمل و بارگیری می شود.
ایستگاه باز بین المللی بناب، مبدا و مقصد بار ترانزیت در سطح شبکه های راه آهن‌های دنیا (UIC) شده است.
شبکه‌های راه آهن عضو اتحادیه بین المللی راه آهن‌ها می توانند از این ایستگاه به عنوان مبداء و مقصد کالا استفاده کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها