شش هزار و ۵۶۷ مورد بازرسی از واحدهای صنفی قم صورت گرفت

قم - ایرنا - رییس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم گفت: بازرسان این سازمان به همراه بازرسان اتاق اصناف قم در خردادماه سال جاری،‌ ۶هزار و ۵۶۷ مورد بازرسی از واحدهای صنفی استان انجام دادند.

محمود سیجانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا،‌ بیان کرد: درجریان این تعداد بازرسی،‌ ۷۲۰ تخلف در واحدهای صنفی استان کشف و برای آن ۵۳۴ پرونده به ارزش ۱۳۳ میلیارد و ۳۶۷ میلیون ریال تشکیل شد.

وی بیان کرد: بیشترین تخلف‌های صورت گرفته شامل عدم درج قیمت و نصب نرخ‌نامه،‌ گران فروشی، تقلب و کم فروشی،‌ صادر نکردن فاکتور، عرضه خارج از شبکه و فروش کالای قاچاق بوده‌است.

وی ادامه داد: بازرسان سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت و اتاق اصناف قم به غیر از موارد ذکر شده،‌ برای سایر تخلف‌های صنفی نیز پرونده تشکیل می‌دهند تا بر اساس قوانین با متخلفان برخورد شود.

سیجانی گفت: سامانه ۱۲۴ بستر ارتباط مردم با بازرسان سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت استان است و شهروندان می‌توانند گزارش خود از تخلف واحدهای صنفی فعال در قم را برای پیگیری از این طریق اطلاع دهند.

وی بیان کرد: بازرسی از نحوه فعالیت واحدهای صنفی استان، امری مستمر است که در همه ایام سال جریان دارد و مربوط به دوره‌ای خاص نیست.

‌درمجموع ۳۵هزار و ۲۷۶ واحد صنفی مجوزدار در استان قم فعالیت می‌کند که ۲۱هزار و ۲۲ مورد آن توزیعی و خدماتی و ۱۴هزار و ۲۵۴ مورد آن واحد تولیدی و فنی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =