برگزیدگان جشنواره فرهنگی تولید محتوای مجازی در شیراز معرفی شدند

شیراز- ایرنا- آیین بزرگداشت حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) و مراسم پایانی جشنواره‌ ملی تولید آثار هنری در فضای مجازی باعنوان "بهونه" در شیراز برگزار شد.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در این آیین عنوان کرد: جشنواره ملی "بهونه" از ابتدای اسفند در فضای مجازی و به‌منظور شادی و امیدآفرینی در دوران کرونا، در دو دوره برگزار شد، دوره نخست مربوط به تولید محتوای فرهنگی در فضای مجازی و دوره دوم آن نیز اختصاصا به گویندگی و مجری‌گری اختصاص داشت.

بهزاد مرامی افزود:اکنون که سومین حرم اهل بیت(ع) ایام دهه کرامت را جشن می‌گیرد، آیین پایانی برنامه‌ای را برگزار می‌کنیم که اجرای آن در شرایطی که شور و نشاط اجتماعی به‌دلیل شیوع کرونا آسیب‌پذیر شده است، دشواری‌هایی همراه داشت و البته موجب بروز و شکوفایی استعدادها شد.

وی با اشاره به همکاری بخش خصوصی در زمینه اجرای این جشنواره گفت: ورود بخش خصوصی به برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری، به کاهش هزینه‌ها می‌انجامد و از سوی دیگر، کیفیت آن‌ها را افزایش خواهد داد و ادامه این روند جزو سیاست‌های کلان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

معاون هنری و سینمایی اداره کل ارشاد فارس افزود: این جشنواره‌های مشارکتی با شناسایی دقیق و مناسب شرایط، به سرعت خود را با شرایط تطبیق می‌دهد و برنامه‌ها دچار کندی یا کاهش کیفی نخواهد شد.

دبیر این جشنواره نیز ابراز داشت: آیین پایانی جشنواره ملی بهونه در بزرگداشت حضرت شاهچراغ (ع) برکت گرفته و امید است بتوان دوره‌های بعدی این جشنواره را نیز برگزار کنیم.

سید علیرضا موسوی ادامه داد: در جشنواره نخست که از ابتدای اسفند ماه برگزار شده بود، بیش از ۷۰۰ اثر دریافتی داشتیم که از این تعداد ۲۲۲ اثر مورد داوری قرار گرفتند و نتایج آن در اردیبهشت ماه اعلام شد.

وی عنوان کرد: در دور دوم جشنواره نیز بیش از ۴۸۰ اثر دریافتی به دبیرخانه ارسال شد که از این تعداد ۲۳۰ اثر مورد ارزیابی داوران قرار گفتند؛ در همین زمینه آثاری با رأی مردمی بالاتر، داوری شدند و سپس آثار منتخب به داوری پایانی راه یافتند.

برگزیدگان تولید محتوای این جشنواره در بخش بزرگسال زهرا قربانی و ملیحه زحمتکش مشترکا مقام اول، بهاره بدیع رتبه دوم و احسان نادری رتبه سوم را کسب کرد، بخش کودک و نوجوان امیرعلی مزارعی باعنوان برگزیده مردمی، امیرمحمد زارع با کسب رتبه نخست، مبینا صفری، هانیا جناب، روژان حسنی، پارمیس غضنفری و پوریا آریایی همگی مقام دوم و  نیکا تصور رتبه سوم را به دست آورد.

در بخش گویندگی و اجرا نیز هادی امامی‌مقدم باعنوان برگزیده مردمی معرفی شد. رؤیا حسینی رتبه نخست، محمدامین میرزایی رتبه دوم و نسرین بهمنی رتبه سوم را براساس رای منتقدان کسب کردند.

برگزیدگان از دید داوران نیز عبارت‌اند از محمدامین میرزایی و مائده خوش‌نیت مشترکاً رتبه نخست، مائده حسینی در رتبه دوم و آفرین نعمت‌الهی در جایگاه سوم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =