سازمان ملل: یکصد نفر در لیبی براثر انفجار مین کشته و زخمی شدند

تهران- ایرنا- سازمان ملل روز یکشنبه با اشاره به ادامه درگیری ها مرگبار در لیبی اعلام کرد که بیش از یکصد نفر که اکثر آنان غیر نظامی هستند،طی ماه جاری میلادی براثر انفجار مین در جنوب پایتخت لیبی کشته و زخمی شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، مأموریت سازمان ملل در لیبی (UNSMIL) در بیانیه ای اعلام کرد: مین و مواد منفجره جاسازی شده در نزدیکی منازل باعث قربانی شدن بیش از یکصد نفر از جمله غیرنظامیان و کارشناسان خنثی سازی مین شده است.

در گزارش سازمان ملل اشاره نشد که از مجموع قربانیان انفجار مین چند نفر کشته و چه تعداد زخمی شدند.
آمار ارائه شده از قربانیان مین ، در دیدار "استفانی ویلیامز" فرستاده موقت سازمان ملل در لیبی با "فایز السراج" رئیس دولت وفاق ملی ارائه شد.

در دیدار نماینده سازمان ملل با السراج که در شهر رم صورت گرفت، ویلیامز نسبت به استقرار مزدوران کشورهای مختلف در تاسیسات نفتی لیبی اظهار نگرانی کرد.

ویلیامز افزود: حضور مزدوران در آنجا (تاسیسات نفتی) تهدیدی تبدیل منطقه موسوم به هلال نفت لیبی به میدان نبرد است.

لیبی از زمان برکناری معمر قذافی، دیکتاتور مخلوع، شاهد جنگ و ناآرامی است و دو دولت یکی در غرب (دولت وفاق ملی به ریاست فایز السراج) و دیگری در شرق (به ریاست خلیفه حفتر) بر این کشور سلطه دارند که هر یک تلاش دارد با شکست دیگری، کنترل کل کشور را در دست بگیرد.

دولت وفاق از سوی سازمان ملل و ترکیه به رسمیت شناخته شده و دولت شرق لیبی از سوی برخی از جمله روسیه، مصر و شماری از کشورهای عربی حمایت می‌شود. در نتیجه این کشور بعد از تجربه ناکام انقلاب، به صحنه زورآزمایی قدرت‌های منطقه ای و فرامنطقه ای تبدیل شده و شاهد یک جنگ داخلی است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha