الحشدالشعبی: آمریکا و متحدانش در صدد انتقام هستند

تهران- ایرنا - یکی از فرماندهان الحشد الشعبی روز یکشنبه گفت: آمریکا به همپیمانان غربی‌اش و برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس درصدد انتقام از الحشد الشعبی هستند؛ چرا که این نیرو تمام طرح‌های آنان را برای تکه تکه کردن عراق به شکست کشاند.

«علی الحسینی» که با پایگاه خبری "المعلومه" عراق سخن می‌گفت، افزود علت دیگر انتقام آمریکا و متحدانش از الحشد الشعبی این است که " این گروه توانست با وجود حمایت تسلیحاتی و مالی این کشورها از تروریست‌های داعش، فتنه را پایان دهد.

الحسینی تصریح کرد: برخی کشورهای غربی و عربی با فتنه ‌انگیزی و تبلیغات رسانه‌ای در پی چندپاره کردن الحشد الشعبی هستند.

وی گفت: در سه روز گذشته جنگ رسانه‌ای آشکار کشورهای غربی و عربی علیه الحشد الشعبی که سراسر شایعه و فتنه ‌انگیزی است، آغاز شده تا بدین گونه به خون رهبران و مبارزان الحشد اهانت کنند.

وی آمریکا و متحدانش را محور شرارت نامید و تأکید کرد که تمامی طرح‌های آنان شکست خواهد خورد، افزود: الحشد یک نیروی با صلابت ملی است و نه تنها برای عراق خون داده بلکه تمام توان خود را در اختیار گروه‌های عراقی قرار داده است.

وی در پایان تأکید کرد: الحشد الشعبی باقی خواهد ماند و آمریکا دیر یا زود از عراق بیرون خواهد رفت.

نیروهای مبارزه با تروریسم عراق (زیر نظر آمریکا) بامداد پنجشنبه به مقر تیپ ۴۵ الحشدالشعبی وابسته به جنبش گردان‌های حزب‌الله در منطقه «الدوره» در بغداد حمله کرده و دستکم ۱۳ نفر از نیروهای این جنبش را بازداشت کردند.
سازمان مبارزه با تروریسم یکی از یگان‌های مستقل در نیروهای مسلح عراق است که پس از سقوط رژیم صدام در سال ۲۰۰۳ با کمک و زیر نظر آمریکایی‌ها تاسیس شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =