۱۰۷ میلیارد تومان برای توسعه نیکشهر اختصاص یافت

چابهار- ایرنا- فرماندار نیکشهر در جنوب سیستان وبلوچستان گفت: ۱۰۷ میلیارد تومان از محل اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای برای پروژه‌های زیربنایی حوزه راه این شهرستان اختصاص یافته است.

ضیاء الحق هاشمزهی روز یکشنبه در شورای اداری نیکشهر اظهارداشت: این اعتبارات در پی سفر اخیر معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور اختصاص یافته که امیدواریم شاهد تحول و آبادانی این منطقه فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه پیشبینی طرح‌ها و پروژه‌ها در افق کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت لازم است برنامه‌ریزی واجرایی شود، خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی این شهرستان گزارش عملکرد سال گذشته، طرح و برنامه‌های پیش‌بینی شده سالجاری را ارائه و با رعایت نظم و انضباط، برنامه‌ریزی، پیگیری پروژه‌ها و طرح‌ها را برای بهبود شاخصه‌های توسعه شهرستان با اجرایی کردن برنامه‌های بالا دستی بویژه مسیرهای ۳۰ گانه که توسط وزارت کشور تدوین و ابلاغ شده را در راستای جهش تولید مدنظر قرار دهند.

فرماندار نیکشهر بیان کرد: در جهت قانون برنامه ششم توسعه در زمینه‌ی پیشرفت عدالت محور روستاها، سند آمایش و سایر اسناد توسعه‌ای ابلاغی اقدامات خود را با ایجاد تعامل مستمر در جهت رفع مشکلات بخش خصوصی و سرمایه گذاران در حوزه شهرستان اجرایی و از ظرفیت فضای مجازی برای آگاهی بخشی و ارائه عملکرد استفاده کنند.

وی افزود: ‏با توجه به شرایط بیماری کرونا میزخدمت حضوری در ادارات مستقر و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بویژه فاصله گذاری اجتماعی در عین کاهش تردد و تجمع، تدابیر لازم برای حضور کارکنان و اعمال دورکاری کارکنان به میزان ۵۰ درصد انجام شود.

هاشمزهی بر عدم برگزاری مراسمات عروسی و عزا در نیکشهر تاکید و افزود: باتوجه به فصل گرما ولزوم افزایش مصرف برق دستگاه‌های اجرایی ضمن رعایت کاهش ساعت اداری در ساعات اوج بار، مصرف برق را به منظور جلوگیری از خاموشی ناخواسته مدیریت کنند.

 وی از دستگاه‌های اجرایی خواست پروژه‌های قابل افتتاح و برنامه‌های اجرایی هفته دولت را تا پایان تیر به فرمانداری ارسال کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =