۱۹ پروژه آب‌رسانی بنیاد برکت در کهگیلویه و بویراحمد افتتاح شد

یاسوج- ایرنا- ۱۹ پروژه آب‌رسانی بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با حضور مدیرعامل این بنیاد در استان کهگیلویه و بویراحمد به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا، در سفر روز یکشنبه امیرحسین مدنی مدیرعامل بنیاد برکت به استان کهگیلویه و بویراحمد، ۱۹ پروژه آب‌رسانی با پوشش ۶۰ روستا در این استان به بهره‌برداری رسید.

در جریان این سفر دو پروژه آب‌رسانی حفر و تجهیز یک حلقه چاه در شهر چیتاب و سه کیلومتر خط انتقال روستای دره‌بید علیا  افتتاح شد.
امیر حسین مدنی مدیرعامل بنیاد برکت در این سفر در دیدار با آیت‌الله سیدنصیر حسینی، نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج با اشاره به طرح‌های عمرانی و زیربنایی بنیاد برکت در استان گفت: ۱۵۶ طرح عمرانی شامل ۴۴ مدرسه، ۵۰ مرکز فرهنگی و مذهبی، ۲۶ طرح آب‌رسانی، ۱۸ حلقه پل ، ۱۱ مرکز بهداشتی و درمانی و ۷ پروژه دیگر توسط این بنیاد اجرا شده که از این تعداد، ۱۰۳ پروژه افتتاح و تکمیل شده است.
وی سرمایه‌گذاری بنیاد برکت در پروژه‌های عمرانی و زیربنایی استان کهگیلویه و بویراحمد را ۶۵۰ میلیارد ریال ذکر کرد و افزود: علاوه بر طرح‌های یاد شده، ۶۵۰ واحد مسکونی برای محرومین در استان در حال احداث است.
مدیرعامل بنیاد برکت درباره طرح‌های آب‌رسانی این بنیاد در سراسر کشور نیز توضیح داد: ۱۹۶ طرح آبرسانی با ۶۷۱ زیرپروژه و یک هزار و ۱۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده در دستور کار قرار گرفته که از این تعداد، ۱۰۳ طرح با ۵۰۴ زیرپروژه تکمیل و به بهره‌برداری رسیده است.
مدنی با اشاره به فعالیت‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت در استان کهگیلویه و بویراحمد نیز تاکید کرد: اجرای یک هزار و ۳۶ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور با حجم سرمایه‌گذاری ۹۴۰ میلیارد ریال باعث ایجاد بیش از ۴ هزار فرصت کسب و کار در مناطق محروم و کم‌برخوردار این استان شده است.

وی یادآوری کرد: بنیاد برکت با هدف توانمندسازی اقتصادی ، اجتماعی و اشتغال‌زایی از طریق حمایت از بنگاه‌های اقتصادی با ۶ واحد صنعتی و تولیدی در استان مشارکت داشته و ۶۰۰ میلیارد ریال در آن‌ها سرمایه‌گذاری کرده است.
مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به خدمات گسترده‌ این بنیاد در حوزه‌های مختلف بیان کرد: در بخش مدرسه‌سازی یک هزار مدرسه در کشور در حال ساخت است و امسال بیش از ۲۲۰ مدرسه تکمیل و تحویل می‌شود که در مجموع تا پایان امسال تعداد مدارس افتتاح شده بنیاد برکت به یک‌هزار و ۵۵۰ مدرسه می‌رسد و ۳۰۰ هزار دانش‌آموز در این مدارس مشغول به تحصیل خواهند شد.
وی افزود: در استان کهگیلویه و بویراحمد ساخت ۴۴ مدرسه هدف‌گذاری شد که تاکنون ۲۷ مدرسه از این تعداد افتتاح شده است.
وی افزود: بنیاد برکت همچنین در مجموع ۲۴۰ مرکز درمانی و جامع سلامت را در سراسر کشور به بهره‌برداری رسانده یا در دست ساخت دارد که ۱۱ مرکز در استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است.
مدنی یادآوری کرد: به دنبال ساخت ۳ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی برای خانواده‌های دارای حداقل دو معلول هستیم که ۶۶ مسکن از این تعداد در کهگیلویه و بویراحمد ساخته می‌شود.
دیدار با حسین کلانتری، استاندار کهگیلویه و بویراحمد از دیگر برنامه‌های سفر مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام به این استان بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =