پدران شهیدان زرین و ذوالفقاری و مادران شهیدان قادری و نصراله زاده آسمانی شدند

تهران - ایرنا - پدران شهیدان «آمحمد و سوخته زرین» از استان خوزستان، ‌ «علیرضا و محمد حسین ذوالفقاری» از استان یزد، ‌ مادران شهیدان «عباس و غلامرضا قادری» از استان چهارمحال و بختیاری و «محسن و سعید نصراله‌زاده خراسانی» و جانبازان ۷۰ درصد  «بهرام شکری چینی بلاغ» از استان آذربایجان غربی و «حاج حسین همتی» از استان آذربایجان شرقی آسمانی شدند.  

مرحوم حاج «عبد محمد زرین» پدر شهیدان «آمحمد و سوخته زرین» در سن ۸۹ سالگی دار فانی را وداع گفت و به شهیدانش پیوست.
مراسم خاکسپاری ایشان امروز یکشنبه با رعایت محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا و حفظ فاصله اجتماعی از مقابل بیمارستان شهدای صیدون شهرستان باغملک بطرف روستای بن شوار برگزار و در جوار مزار شهیدانش بخاک سپرده شد.
شهید آمحمد زرین در سال ۱۳۶۲ در عملیات خیبر در جزیره مجنون مفقودالاثر شد و پیکر مطهر وی پس از سالها گمنامی به وطن بازگشت.  همچنین شهید سوخته زرین به فاصله دو روز بعد در سال ۱۳۶۲ در عملیات خیبر در جزیره مجنون مفقود شد و پیکر این دلاورمرد در روز یکم آذر ماه سال ۱۳۷۵ به وطن بازگشت و در کنار برادر شهیدش آرام گرفت.

پدر شهیدان «ذوالفقاری» آسمانی شد

 مرحوم «حاج رجب ذوالفقاری» پدر شهیدان «علیرضا و محمد حسین ذوالفقاری» پس از سالها فراق به علت کهولت سن در ۹۲ سالگی دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.  


پیکر این پدر فداکار در زادگاهش شهرستان میبد تشییع و در جوار فرزندانش به خاک سپرده شد.
شهید علیرضا ذوالفقاری ۲ فروردین ۱۳۳۲ در محله شهیدیه میبد متولد شد و در سن ۲۸ سالگی در تاریخ ۹ آذر ۱۳۶۰ در عملیات طریق القدس در منطقه بستان به فیض شهادت نائل آمد.  
محمدحسین ذوالفقاری کوچک ترین شهید بسیجی دفاع مقدس ۲ فروردین ماه ۱۳۴۸ در محله شهیدیه میبد متولد شد و در تاریخ ۲۸ دی ماه ۱۳۶۰ در منطقه شوش به شهادت رسید.

مادر شهیدان «قادری» آسمانی شد

مرحومه حاجیه خانم «رقیه سلطان علیخانی»، مادر شهیدان «عباس و غلامرضا قادری» در سن ۷۶ سالگی آسمانی شد و به فرزندان شهیدش پیوست.


پیکر مطهر وی در قطعه صالحین در جوار گلزار شهدای بروجن آرام گرفت.
شهید عباس قادری اول تیرماه ۱۳۴۲ در شهرستان بروجن متولد شد و در ۲۴ اسفند ۱۳۶۳ بر اثر اصابت ترکش خمپاره به سر و صورت شهید شد.
شهید غلامرضا قادری رییس اداره اطلاعات شهرستان اردل بود که در خردادماه سال ۱۳۸۰ در یک مأموریت اداری و سرکشی به صندوق‌های رأی انتخابات ریاست جمهوری در اثر سقوط بالگرد به شهادت رسید.
مادر شهیدان «نصراله زاده خراسانی» به فرزندان شهیدش پیوست

مرحوم حاجیه خانم «توانا قنبرزاده» مادر مکرّمه شهیدان «محسن و سعید نصراله‌زاده خراسانی» پس از سال‌ها تحمل رنج فراق فرزندانش در سن ۹۱ سالگی آسمانی شد.
پیکر این بانوی فداکار پس از تشییع در قطعه ۴۵ گلزار شهدای بهشت زهرا(س) به خاک سپرده شد.
گفتنی است شهید محسن نصراله زاده سوم شهریور ۱۳۶۳ در قصرشیرین و برادرش سعید بیستم دی ماه  ۱۳۶۵ در شلمچه به درجه رفیع شهادت رسیدند.

«بهرام شکری چینی بلاغ» جانباز ۷۰ درصد به یاران شهیدش پیوست

جانباز گرانقدر «بهرام شکری چینی بلاغ» پس از سال ها تحمل درد و رنج ناشی از جراحات به یاران شهیدش پیوست.


وی در آبان ماه سال ۱۳۷۲ در منطقه عملیاتی پیرانشهر، بر اثر انفجار مین در حین تأمین جاده از ناحیه صورت، دو چشم و قطع دو دست به درجه جانبازی نائل آمد.
پیکر پاک و مطهر این شهید گرانقدر با حضور مسئولان و خانواده وی در قطعه باغ رضوان ارومیه به خاک سپرده شد.

«حاج حسین همتی» جانباز ۷۰ درصد به همرزمان شهیدش پیوست

جانباز «حاج حسین همتی» پس از سالها تحمل درد و رنج مجروحیت به همرزمان شهیدش پیوست.


مراسم تشییع پیکر این جانباز والامقام در مصلی امام خمینی (ره) به طرف میدان ساعت تبریز برگزار و در گلزار شهدای وادی رحمت تبریز به خاک سپرده شد.
شهید حاج حسین همتی از سنگرسازان بی‌سنگر ۸ سال دفاع مقدس در قالب تیپ پشتیبانی و مهندسی جنگ جهاد سازندگی آذربایجان شرقی بود که در ۲۰ بهمن ماه سال ۶۴ در عملیات والفجر ۸ در منطقه فاو و ۱۹ دی ماه سال ۶۵ در عملیات کربلای ۵ در منطقه شلمچه شرکت و در ادامه این عملیات در ۱۹ فروردین سال ۶۶ به افتخار جانبازی نایل آمد.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha