سه مرکز مشاوره ازدواج و خانواده برای کودکان کار دوره آموزشی برگزار کردند

تهران - ایرنا - سه مرکز مشاوره ازدواج و خانواده به مناسبت سالروز حمایت از کودکان کار و با مذاکراتی که دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان صورت داد، دوره های آموزشی و مشاوره ای برای کودکان تحت حمایت موسسه خیریه قلب سفید (کودکان کار) ارائه کردند.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، به مناسبت سالروز حمایت از کودکان کار طی توافق و مذاکراتی که بین دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان با مؤسسه خیریه قلب سفید انجام شد سه نفر ازمشاوران مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده دارای مجوز از وزارت ورزش و جوانان به نام های "مرکز مشاوره یاس به مدیریت اردشیر کیانی ماسوله"، "مرکز مشاوره میعاد به مدیریت عباس صادقی- ملکآبادی" و "شکیبا نژاد روانشناس مرکز مشاوره گلشن راز" در مؤسسه جهت ارائه مشاوره به کودکان کار و خانواده های آنان حضور پیدا کردند.
(کارگاه آموزشی ارتباط مؤثر برای کودکان و نوجوانان)، (آموزش و مهارت آموزی به ۱۰ نفر از کودکان ۱۲، ۱۳ و ۱۴ ساله در قالب نمایش، بازی و گفت و گو)، (کارگاه آموزشی مدیریت خشم و حل مسأله از گروه مهارت های زندگی کودکان که در قالب عکس، موسیقی، فیلم و بحث گروهی) از برنامه هایی بود که این روانشناسان برای کودکان و نوجوانان عضو آن موسسه برگزار کردند.
لازم به ذکر است مؤسسه خیریه قلب سفید در سال ۹۵ با هدف حمایت از کودکان کار تاسیس شده است و به تحقیق و مطالعه وضعیت کودکان کار در مناطق ۲۲ گانه تهران، می پردازد. از جمله اهداف این مؤسسه شناسایی کودکان در محل کار و جلب اعتماد آنها، بررسی شرایط خانوادگی و ارتباط گیری با آنها، تشکیل پرونده و بررسی زمینه های مورد نیاز برای مداخله و حمایت است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =