فرهنگ ایثار و شهادت را باید در گذر زمان زنده نگاه داشت

تهران - ایرنا - رئیس سازمان حج و زیارت بر لزوم آشنایی نسل جوان با فرهنگ ایثار و شهادت تاکید کرد و گفت: این فرهنگ را باید در گذر زمان و در مسیر اهداف عالیه انقلاب اسلامی حفظ کرد و زنده نگاه داشت.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه اطلاع رسانی حج، همزمان با هفته حج حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب و علی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت با حضور در منزل شهید مدافع حرم حمیدرضا اسداللهی با خانواده این شهید دیدار و گفتگو کردند.
شهید حاج حمید رضا اسداللهی از کارگزاران حوزه حج و زیارت و فعالان شاخص در عرصه فرهنگی بود که در آذر ماه سال ۱۳۹۴ در مبارزه با مزدوران تکفیری در سوریه به شهادت رسید.
در این دیدار نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با تجلیل از ایثار شهیدان مدافع حرم و خلوص، ایمان و فداکاری شان برای دفاع از حریم اهل بیت(ع)، اظهار داشت: مجاهدت مدافعان حرم، دفاع از کشور و ملت ایران نیز محسوب می‌شود.
وی با اشاره به اقدامات وحشیانه‌ تروریست‌های تکفیری، مبارزات مدافعان حرم را مسیر دفاع از اسلام و مسلمانان دانست و گفت: شهادت عنایت ویژه باریتعالی به بندگان خاص خود است و شهید با معرفت و شهودی که پیدا می کند لایق این مقام ومنزلت می شود.
حجت الاسلام والمسلمین نواب همچنین از صبر و فداکاری والدین و همسر این شهید والا مقام تجلیل  و از خداوند متعال برای آنان صبر و شکیبایی مسئلت کرد و با قرائت فاتحه یاد و خاطره این شهید را گرامیداشت.
در این دیدار از سوی سرپرست حجاج ایرانی و رئیس سازمان حج وزیارت، هدایایی به رسم یادبود به خانواده این شهید والامقام تقدیم شد.
والدین و همسر شهید حمیدرضا اسداللهی نیز در این دیدار، خاطراتی از این شهید گرانقدر بیان کردند.
برپایه این گزارش، از شهید حمیدرضا اسداللهی دو فرزند پسر به یادگار مانده است. این شهید که دانشجوی کارشناسی ارشد ادبیات عرب در دانشگاه تهران، از بانیان کنگره لقاءالحسین(ع) و فعالان و نخبگان حوزه بین‌الملل بود و ارتباط مؤثر و مستمری با نیروهای جهادی دیگر کشورها داشت، در سن ۳۳ سالگی در مأموریت مستشاری در سوریه در منطقه "خان طومان” به فیض شهادت نایل آمد.
در این دیدار همچنین آقای شعبانعلی اسداللهی پدر شهید اسداللهی با تشکر از حضور سرپرست حجاج ایرانی و رئیس سازمان حج وزیارت، داشتن روحیه جهادی را از ویژگی های بارز این شهید دانست و گفت: شهید حمیدرضا اسداللهی در سال ۹۰ با رها کردن شغلش در وزارت بهداشت، خود را وقف کارهای جهادی کرد و در آخرین اعزام خود به سوریه، در آذرماه سال ۹۴ همزمان با اذان ظهر با برخورد ترکش به گردنش در منطقه "خان طومان” به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
در پایان این دیدار نماینده ولی فقیه در امور حج وزیارت با اشاره به زندگینامه و خاطرات رزمندگان اسلام ومدافعان حرم، خواستار ثبت و ضبط خاطرات ارزشمند آنان شد و این خاطرات را چراغ راه آیندگان توصیف کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =