هیات نجات غریق خوزستان آمادگی اجرای طرح سالم‌سازی سواحل را دارد

اهواز – ایرنا – رییس هیات نجات غریق خوزستان از آمادگی این هیات برای اجرای طرح سالم سازی سواحل رودخانه‌های استان خبر داد.

محسن ابدالی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اولویت ما اجرای طرح سالم‌سازی سواحل استان است. ما به دنبال تشکیل ستاد ساماندهی سواحل هستیم تا با کمک ارگان‌های مختلف آمار غرق شدگی در استان را کاهش دهیم، در این راستا بنا داریم نقاط پرخطر استان را شناسایی کنیم و در آن مناطق چهار ناجی غریق قرار دهیم.

وی با بیان اینکه طرح سالم سازی سواحل باید با برنامه‌ریزی مناسب اجرا شود، گفت: باید برای مردم استان و گردشگران فضای تفریحی و رفاهی امن و آرامی مهیا شود.

رییس هیات نجات غریق استان با اشاره به اهمیت رسیدگی به وضعیت سواحل استان اظهار کرد:  تامین امنیت جانی ساکنین استان و گردشگران و جلوگیری از غرق شدن آنها مهمترین دغدغه هیات استان است و به همین منظور تبدیل نقاط خطرآفرین به طرح‌های سالم‌سازی در دستور کار قرار گرفته است.

وی عنوان کرد: برای اجرای این طرح هیات با مشکل تامین هزینه و حقوق ناجیان غریق مواجه است و در صورت تامین اعتبار و همکاری مسئولان، امکان استقرار کافی ناجی برای پوشش سواحل استان وجود دارد.

خوزستان رتبه نخست غرق شدگی در کشور

ابدالی با اشاره به اینکه خوزستان با ۱۵۱ غرق شده در صدر کشور قرار دارد گفت: در سال ۹۸، یک هزار و ۲۷۵ نفر بر اثر غرق‌شدگی در کشور جان خود را از دست دادند که در این میان خوزستان در صدر آمار غرق‌شدگی قرار دارد همچنین مازندران با ۱۰۹ و گیلان با ۱۰۸ فوتی در جایگاه‎های بعدی‎ هستند.

وی ادامه داد: ما باید از طریق صدا و سیما تبلیغات مناسبی در این زمینه انجام دهیم تا مردم به خوبی نسبت به این موضوع آگاهی پیدا کنند. یکی از برنامه‌های ما اطلاع رسانی از طریق صداو سیما و رسانه ها است. این اقدام از چندین سال پیش تاکنون در شمال کشور انجام می شود و باعث کاهش آمار مرگ و میر در آن مناطق شده است.

رییس هیات نجات غریق خوزستان بیان کرد: حضور مسافرین و گردشگران در شمال چندین برابر خوزستان است لذا ۷۰ درصد آمار مغروغین آنجا را مسافران تشکیل می دهند این در حالی است که ۹۰ درصد آمار مغروقین ما اهالی و ساکنان خوزستان هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =