راه مهار کرونا رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی است

قصرشیرین- ایرنا- رییس شبکه بهداشت بهداشت و درمان قصرشیرین گفت: راه مهار بیماری کرونا رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل های بهداشتی از سوی مردم و توجه جدی به هشدارهای پزشکان و مسوولان است.

دکتر رضا منصوری روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: قصرشیرین همانند دیگر نقاط کشورمان متاثر از بیماری ویروسی کرونا است که در ابتدای شیوع این بیماری تاکنون تلاش های بسیار زیادی از سوی مسوولان و ستاد کرونا و کادر بهداشت و درمان در شهرستان انجام شده است.

وی اظهار داشت: بعد از لغو محدودیت ها توسط ستاد ملی کرونا، شاهد افزایش آمارهای مبتلایان هستیم که از ۶۰۰ مورد آزمایش کرونا که در قصرشیرین انجام شده ۱۲ درصد مثبت بوده است که سه مورد از مبتلایان نیز منجر به فوت شده است.

رییس شبکه بهداشت و درمان قصرشیرین گفت: برای مهار کرونا ۲۵ درصد وظیفه کادر درمان و ۷۵ درصد مربوط به مردم و دیگر سازمان ها است که متاسفانه حضور مردم در دفاتر پیشخوان و بانک ها و حضور در اجتماعات از راه های انتقال این بیماری بوده است.

منصوری از تداوم آموزش های لازم به مردم برای اجرای پروتل های بهداشتی و عمل به توصیه پزشکان برای رعایت مسایل و موارد بهداشتی خبرداد.

 او اظهار داشت: وضعیت ویروس کرونا هیچ تغییری نکرده و تا مدتی با ما خواهد بود از این رو باید با تغییر سبک زندگی خود تلاش کنیم از خطر این بیماری ویروسی مرگبار در امان بمانیم.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت دارد.

سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد تا هفتم تیر ۱۳۹۹ و براساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۴۵۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۱۳۹ مورد بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۲۰ هزار و ۱۸۰ نفر رسید.

«سیماسادات لاری افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۰ هزار و ۳۶۴ نفر رسید.

او گفت: خوشبختانه تاکنون ۱۸۰ هزار و ۶۶۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند و ۲ هزار و ۹۲۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

به گفته او، تاکنون یک میلیون و ۵۸۳ هزار و ۵۴۲ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.