انتفاضه تنها راه رویارویی با طرح الحاق کرانه باختری است

تهران- ایرنا- رییس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین نهاد ریاست جمهوری گفت: انتفاضه مردم فلسطین تنها راه مقابله با طرح الحاق کرانه باختری و تغییر معادلات است.

به گزارش کمیته حمایت از انقلاب اسلامی ریاست جمهوری، آیت‌الله محمدحسن اختری در دیدار «ناصر ابوشریف» نماینده دفتر جهاد اسلامی در ایران، تنها راه آزادی فلسطین را قیام مردم دانست و اظهار داشت: همانگونه که انتفاضه در سال‌های گذشته دستاوردهای زیادی داشته است، انتفاضه مردم فلسطین به ویژه در کرانه غربی هم می‌تواند معادلات را تغییر دهد.

رییس کمیته حمایت از فلسطین ریاست جمهوری با اشاره به پیش‌بینی و دوراندیشی‌های مقام معظم رهبری درباره موضوع فلسطین افزود:‌ پنج سال پیش امام خامنه‌ای در مورد موضوع کرانه باختری هشدار داده بودند و با بینش قوی و آینده‌نگری خود، هشدارهای لازم را به مردم فلسطین، کشورهای اسلامی و کشورهای منطقه داده بودند و آنها را از این توطئه آگاه کرده بودند.

اختری تاکید کرد: باید با اتکا و توکل به خداوند متعال و ایمان قوی، مستحکمتر از گذشته برای آزادی قدس شریف تلاش کرد.

ناصر ابوشریف نماینده دفتر جهاد اسلامی در ایران نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از وضعیت کرانه غربی بیان کرد: رژیم صهیونیستی و آمریکا همواره می‌خواهند سرزمین مسلمانان را تصرف کنند و مردم این سرزمین را آواره کنند، این طرح از بدو تاسیس رژیم صهیونیستی مطرح بوده است.

وی افزود: البته صهیونیستی و آمریکا الان قصد دارند این طرح را با همکاری و سازش برخی رژیم‌های مرتجع عربی و سازشکاران در داخل فلسطین را پیاده کنندکه متاسفانه دولت خودگردان موضع قاطعی را اتخاذ نمی‌کند و تلاش دارد با سازش، تشکیل دو دولت اسرائیل و فلسطین را دنبال کند.

عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا، وضع اقتصادی مردم فلسطین سخت شده و رژیم صهیونیستی نیز از این وضعیت سوء استفاده می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =