استاندارمازندران: مدیریت واحد روستاها در زمان بحران بسیار اثربخش است

ساری- ایرنا -استاندار مازندران گفت:مدیریت واحد در روستاها بویژه در زمان بحران بسیار اثربخش است و فعالیت دهیاران در کنترل و جلوگیری از شیوع کرونا دلیل این مدعاست.

به گزارش روابط عمومی استانداری، احمد حسین زادگان، روز یکشنبه در دیدار با  معاون وزیر و مدیر عامل صندوق تامین اجتماعی عشایر و روستاییان  افزود :  با راه اندازی قرارگاه پدافند روستایی در زمان شیوع بیماری کرونا، روستاییان به صورت خودجوش و با محوریت دهیاران وارد عمل شدند. ‎

 نماینده عالی دولت در مازندران با بیان اینکه در بحث کرونا روستاهای استان کمتر درگیر بیماری شدند، اظهار داشت: عملا هر کاری که به شورا ها و دهیارها محول شود، قطعا نتیجه بخش خواهد بود.
حسین زادگان با اشاره به اینکه هزینه بیمه کم است و رقم قابل تو جه ای نیست، عنوان کرد: در حال حاضر اثر بیمه عشایری و روستایی در روستا ها کاملا برای مردم ملموس است.
وی ادامه داد: از طرح های موثر در راستای رفاه حال روستاییان و افزایش میزان رضایت آنان از بیمه استقبال می کنیم.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی عشایری و روستاییان نیز در این دیدار گفت:  مازندران ظرفیت روستایی بالایی دارد که باید از این پتانسیل برای بیمه سپاری روستاییان استفاده بهینه کرد.
وی با اشاره به حمایت دولت از صندوق بیمه روستاییان و عشایر، اظهار داشت: در این دولت خدمات زیادی به روستا ها شد که خدمات فیزیکی همانند آب و برق و تسهیلات اشتغال روستایی از جمله این خدمات  است.
شیرکانی ضمن تقدیر از استاندار مازندران برای ارتباط موثر ایشان با مردم، گفت: استان هایی که ارتباط خوبی بین صندوق و مجموعه ساختار اداری استان دارند تقریبا موفق تر عمل کردند و مازندران جزء استان های برتر در این زمینه می باشد.

در استان مازندران ۱۰۵ هزار خانوار روستایی تحت پوشش بیمه روستاییان و عشایر قرار دارند که ۵ هزار نفر از این خانوارها مستمری بگیر هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =