۸۹ درصد پرونده‌ها در مراکز مشاوره کلانتری‌های کردستان منجر به سازش شد

سنندج - ایرنا - معاون اجتماعی فرمانده انتظامی کردستان گفت: مشاوران مستقر در واحدهای مددکاری کلانتری‌های مناطق شهری این استان در یکسال گذشته دعاوی ۸۹ درصد پرونده‌های ارجاع شده را به صلح و سازش ختم کردند.

سرهنگ امیرهوشنگ حیدری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طی یکسال گذشته کلانتری‌های استان پنج هزار و ۷۰۰ پرونده را به دفاتر مشاوره و مددکاری مستقر در کلانتری‌های سطح استان ارجاع داده‌اند که با تلاش این افراد چهار هزار و ۹۰۰ فقره از این پرونده منجر به سازش شد.

وی با اشاره به اینکه بخش مشاوره و مددکاری هم اکنون در تمام کلانتری‌های استان دایر شده است، افزود: پرونده‌های مختلفی در زمینه اختلافات مالی و خانوادگی بین اعضای خانواده به این بخش‌ها ارجاع داده‌ می‌شود تا به منظور رفع اخلافات مانع از ورود برخی پرونده‌ها به دادگاه‌ها شوند.

معاون اجتماعی فرمانده انتظامی کردستان یادآور شد: مشاوران بکار گرفته شده در این بخش‌ها دانش‌آموختگان رشته‌های مرتبط با مشاوره هستند و یا سنوات خدمتی آنان با موضوعات مرتبط با پرونده‌های ارجاع شده تا بدور از فضای انتظامی و قضایی نسب به حل و رفع اختلافات طرفین دعاوی اقدام شود.

سرهنگ حیدریان اضافه کرد: مرکز مشاوره آرامش در خیابان فلسطین سنندج آماده ارائه مشاوره‌های رایگان در حوزه‌های مختلف از جمکله مشاوره پیش و قبل از ازدواج، مشاوره تحصیلی و خدمات انتظامی به مراجعین است.

وی با اشاره به اینکه شماره تماس ۲۱۸۲۳۴۰۰ مرکز مشاوره معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی کردستان به صورت تلفنی پاسخگو است، گفت: این مرکز همه روزه پذیرای مراجعین است اما مردم می‌توانند در روزهای زوج بعدازظهرها از ساعت سه۱۵ تا ۱۷ هم به این مرکز مراجعه کنند.

معاون اجتماعی فرمانده انتظامی کردستان تاکید کرد: آموزش همگانی برای حفظ جان و مال افراد جامعه از دیگر فعالیت‌های معاونت اجتماعی است که رسانه ها می‌توانند در این زمینه این معاونت را یاری کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =