بهای استعلام تصاویر دوربین‌های کنترل ترافیک تهران تعیین شد

تهران- ایرنا- اعضای شورای اسلامی شهر تهران بهای خدمات برای استعلام از تصاویر دوربین‌های کنترل ترافیک شهر تهران را تعیین کردند.

به گزارش ایرنا؛ اعضای شورای اسلامی شهر تهران روز یکشنبه در دویست و بیست و سومین جلسه خود، بررسی لایحه «تعیین بهای خدمات به پاسخ استعلام تصاویر دوربین های کنترل ترافیک شهر تهران» را در دستور کار قرار دادند.

«محمد علیخانی» رئیس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای اسلامی شهر در توضیح این لایحه اظهار داشت: معمولا وقتی حادثه، تصادف و یا سرقت در سطح شهر رخ می دهد، مراجع انتظامی و قضایی خواهان بررسی تصاویر دوربین های سطح شهر می شوند.

وی گفت: در این صورت شرکت کنترل ترافیک اگر تصاویر را ذخیره داشته باشد به مراجع پاسخ می دهد.

علیخانی با بیان اینکه نگهداری و پاسخ به استعلام هزینه های در پی دارد، افزود: شهرداری در این لایحه درخواست دارد که برای این خدمت بها تعیین شود.

عضو شورای تهران با بیان اینکه این موضوع در کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای مورد بررسی قرار گرفته است؛ گفت: کمیسیون با نظر شهردار موافق است و از اعضا می‌خواهم به نظر کمیسیون رای دهند.

وی اظهار داشت: شهرداری در لایحه پیشنهادی برای سند و لوح فشرده تصاویر، رقمی را تعیین  و برای استعلام صرف، که شاید منجر به ارائه تصاویر نشود، رقم دیگری تعیین کرده بود.

علیخانی تأکید کرد: کمیسیون با تعیین بها برای استعلام مخالفت کرده و نهایتا فقط برای ارائه تصاویر مبلغ ۸۰ هزار تومان تعیین شده است.

وی افزود: این مبلغ به حساب خزانه شهرداری و شرکت کنترل ترافیک واریز می شود.

وی ادامه داد: معمولا استعلام برای حوادث، تصادف و سرقت است که با مجوز قضایی این تصاویر در اختیار مراجع انتظامی و قضایی و نه عموم قرار می گیرد و حریم خصوصی و شخصی افراد نیز نقض نمی شود.

«شهریار افندی زاده» مشاور عالی معاونت حمل و نقل شهرداری نیز درباره این لایحه گفت: استعلام‌ برای اخذ تصاویر سرقت و تصادفات در معبر است که قبلا با اینکه وقت زیادی از مجموعه شهرداری می گرفت اما به صورت رایگان انجام می شد.

وی افزود: هزینه دریافتی به حساب شرکت کنترل ترافیک، نزد خزانه شهرداری واریز می شود.

 اعضای شورای اسلامی شهر تهران در نهایت کلیات لایحه تعیین بهای خدمات برای پاسخ به استعلام تصاویر دوربین های کنترل ترافیک شهر تهران را تصویب کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =