ظرفیت آزمایش کرونا در کرمانشاه افزایش یافت

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه با اشاره به افزایش ظرفیت آزمایشگاه‌های استان گفت: ظرفیت آزمایش روزانه کرونا در کرمانشاه به یک هزار و ۱۰۰ مورد در روز رسیده است.

هوشنگ بازوند روز یکشنبه در حاشیه نشست ستاد مدیریت کرونا که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: ضوابط خاصی به منظور انجام آزمایش کرونا در نظر گرفته شده است که براساس آن این آزمایش از افراد خاص گرفته خواهد شد.
وی افزود: به زودی شیوه انجام آزمایش های کرونا توسط دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اطلاع رسانی می شود.
استاندار کرمانشاه با اشاره به استمرار وضعیت قرمز کرونا در استان، گفت: براساس برآوردهای انجام شده وضعیت شیوع کرونا نسبت به مدت مشابه هفته قبل بهتر است اما کماکان در وضعیت قرمز و خطرناک قرار داریم.
بازوند، بر ممنوعیت برگزاری مراسم عزاداری در این شرایط تاکید کرد وافزود: فرمانداران در این زمینه مسوول هستند و باید جلوی برگزاری مراسم این چنینی را بگیرند.
وی از تمدید تعطیلی یک هفته‌ای تالارهای پذیرایی کرمانشاه هم خبر داد و افزود: باتوجه به شرایط قرمز استان این تعطیلی تمدید می شود و با متخلفین به طور قطع برخورد خواهد شد.
استاندار کرمانشاه همچنین در رابطه با وضعیت افزایش اجاره ‌بهای مسکن نیز گفت: براساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا نرخ اجاره بها ر در مرکز استان می تواند حداکثر تا ۱۵ درصد نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کند و این قیمت در شهرستان‌ها به ۱۵ درصد می رسد.
وی افزود: همچنین کمیته ای به منظور شناسایی خانه های خالی برای افزایش مالیات تشکیل شده است تا بتوانیم از این طریق بخشی از نوسانات بازار مسکن را کنترل کنیم.

سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد تا هفتم تیر ۱۳۹۹ و براساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۴۵۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۱۳۹ مورد بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۲۰ هزار و ۱۸۰ نفر رسید.

«سیماسادات لاری افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۰ هزار و ۳۶۴ نفر رسید.

او گفت: خوشبختانه تاکنون ۱۸۰ هزار و ۶۶۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند و ۲ هزار و ۹۲۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

به گفته او، تاکنون یک میلیون و ۵۸۳ هزار و ۵۴۲ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

اخبار مرتبط