امام جمعه مشهد: دشمن عدالتخواهی را نشانه گرفته تا منحرفش کند

مشهد- ایرنا- امام جمعه مشهد گفت: عدالتخواهی را دشمن نشانه گرفته تا به نحوی منحرفش کند و متأسفانه در برخی موارد نیز موفق بوده است، عدالت برای ما نقطه آرمانی است اما ذیل تقوا و ولایت موضوعیت دارد.

پایگاه اطلاع رسانی آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی روز یکشنبه به نقل از وی در دیدار با مسوولان ادوار جبهه فرهنگی دانشگاه پیام نور مشهد گزارش داد: مقام معظم رهبری در فرمایشات اخیرشان، مساله عدالت را به ‌عنوان یک آرمان مهم نظام معرفی کردند. در نظام اسلامی، دو کار اصلی داریم یکی توسعه اسلام و دیگری عدالت اجتماعی است و جز این دو مساله کار دیگری در نظام نداریم که در توسعه اسلام به مرحله استکبارستیزی و در عدالت اجتماعی نیز به مرحله مبارزه با جریان‌های قدرت و ثروت رسیدیم.

وی ادامه داد: مراقب باشید جریان انحرافی به سراغ شما به ‌خصوص نیروهای جوان‌تر نیاید چون دشمن فهمیده جوانان این مملکت از رهبری دست‌بردار نیستند از این رو شگردی که الان دشمن علیه ما اجرا می‌کند این است که برای آرمان‌های اعلام‌شده از طرف رهبری، یک جریان انحرافی می‌تراشد و آن را تبلیغ می‌کند تا نیروها را از رهبری و ولایت جدا کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: در بررسی کاملی که از ابتدا تا الان انجام داده‌ام ۱۵ درصد دانشجویان و استادان انگیزه فعالیت‌های اجتماعی دارند و ۸۵ درصد هم اصلا انگیزه فعالیت ندارند.

علم الهدی افزود: در قضیه اخیر بیماری کرونا، مساله در دست متدینین بود، بسیج جامعه پزشکی آمدند و با غربالگری عظیمی که انجام دادند تمام مبتلایان در خانه‌ها و حتی در هتل‌ها را شناسایی کردند، مدیریتی در نقاهتگاه‌ها اتفاق افتاد و برای مبتلایان هم برنامه درمانی، هم پزشک و هم پرستار تدارک دیدند و این کار سبب شد آمار فوتی در مشهد به‌شدت کاهش یابد.

وی ادامه داد: رمز موفقیت ما در بیماری کرونا چه در مساله درمان و چه در مساله مقابله با عوارض آن در کشور این بود که فضا دست نیروهای ارزشی قرار داشت، هم در درمان، هم در رزمایش مواسات و دیگر عرصه‌ها، پیشرفت‌ها به خاطر فعالیت عزیزان ارزشی بود.

دانشگاه پیام نور خراسان رضوی دارای هشت مرکز و ۲۲ واحد دانشگاهی و ۲۱ هزار دانشجو در مقاطع کارشناسی تا دکتری است. تعداد رشته‌های مقطع کارشناسی در دانشگاه پیام نور خراسان رضوی ۶۷ رشته، مقطع کارشناسی ارشد ۴۰ رشته و مقطع دکتری ۸۰ رشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =