۸ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۱
کد خبرنگار: 1050
کد خبر: 83836877
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

روند شیوع کرونا در البرز شدت گرفت

کرج - ایرنا- استاندار البرز با اعلام اینکه روند شیوع کرونا در این استان شدت گرفته بر رعایت هرچه بیشتر پروتکل های بهداشتی تاکید کرد.

عزیزاله شهبازی روز یکشنبه در حاشیه نشست ستاد ملی مقابله با کرونا به صورت ویدئو کنفرانسی باحضوری رییس جمهوریبرگزار شد، افزود : در البرز نیز روند شیوع کرونا سرعت گرفته و تعداد بیماران جوان نیز افزایش یافته است.

وی ادامه داد: با همراهی مردم می توان در البرز شرایط را همچنان به گونه ای مدیریت کرد که در وضعیت قرمز و بحران قرار نگیریم.

شهبازی با بیان اینکه طبق تاکید رییس جمهوری محل تجمع، محل خطر شیوع کرونا است، گفت: بر این اساس از مردم درخواست داریم که با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، ما را در مقابله با شیوع این ویروس منحوس یاری کنند.

وی افزود: طبق مصوبه امروز ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا، هر شهرستانی که به وضعیت قرمز می رسد ستاد استانی می تواند برای محدودیت یک هفته ای به وزیران بهداشت و کشور پیشنهاد بدهد تا در نهایت با تصویب رئیس جمهور به مرحله اجرا گذاشته شود.

استاندار البرز با اشاره به اینکه موجران  با توجه به شرایط موجود نسبت به همراهی بیشتر با مستاجران اقدام کند، اضافه کرد: طبق مصوبه ستاد کرونا، از فردا اضافه اجاره بها نسبت به سال قبل نباید در تهران بیشتر از ۲۵  درصد، در کلان شهرها بیشتر از ۲۰ و در بقیه شهرها بیشتر از ۱۵ درصد باشد.

ستاد ملی مقابله با کرونا  به ریاست رییس جمهور ی و با حضور استانداران سراسر کشور برگزار شد، که در این نشست روسای کمیته ها گزارشی از اقدامات صورت گرفته و برنامه های آینده ارایه دادند.

همچنین در این نشست مصوب شد با توجه به روند صعودی شیوع کرونا، از ۱۵ تیر ماه، زدن ماسک در تمام محل های تجمع الزامی شود و مسوولان مربوطه پیگیری های لازم را برای ماسک ارزان دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =