همکاری دانشگاه اردکان و بخش صنعت توسعه می یابد

یزد - ایرنا - رییس دانشگاه اردکان گفت:‌با انعقاد تفاهم‌نامه همکاری های علمی یک شرکت شتاب دهنده در حوزه تحقیقات و علوم دانش بنیان ، مشارکت این واحد دانشگاهی و صنعت شهرستان وارد مرحله جدیدی شده است.

فاطمه بهجتی اردکانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با برگزاری نشست‌ها و پیگیری‌های متعدد، و با هدف همکاری و مشارکت طرفین برای ایجاد و توسعه واحدهای فناور نوپا در داشنگاه، شرکت شتاب دهنده یادشده به تازگی با امضای تفاهم‌نامه‌ای آمادگی خود را در چارچوب توسعه همکاری ها اعلام کرد.
وی اضافه کرد: در این تفاهم‌نامه چهار ساله دانشگاه متعهد است با فراهم کردن شرایط استقرار شرکت در دانشگاه و خدمات زیرساختی، زمینه فعالیت‌های دانشجویی و نیز «منتورها» در بین اعضای هیأت علمی را فراهم  کند.

رییس دانشگاه اردکان تصریح کرد: در مقابل شرکت شتاب‌دهنده یادشده نیز متعهد شده است ضمن هماهنگی چرخه شتاب دهی با دانشگاه نسبت به حمایت‌های مالی و معنوی از گروه‌های نوآور و ایده‌های دانشجویی و اعضای هیأت علمی اقدام لازم را به عمل آورد.

به گفته وی همچنین این شرکت متعهد شد تا در مدت فعالیت خود در دانشگاه نسبت به پرداخت درصد مشخصی از هر قرارداد به دانشگاه اقدام کند.
بهجتی اردکانی  یادآور شد: پیرو تفاهم نامه یادشده و با توجه به ظرفیت ‌های علمی خوبی که در دانشگاه وجود دارد قرارداد پژوهشی تقاضا محور نیز میان مجتمع صنعتی فولاد چادرملو اردکان با دانشگاه منعقد شده است.
شرکت شتاب دهنده یادشده در زمینه‌های مربوط به پشتیبانی عملیات اکتشاف، استخراج، تولید و فرآوری در صنایع معدنی، فلزی و غیرفلزی و سایر صنایع مهندسی و تکنولوژی فعالیت می‌کند.

دانشگاه اردکان در سال ۱۳۸۸ تاسیس شد و در حال حاضر ۲ هزار و ۶۰۰ دانشجو و ۹۰ نفر عضو هیات علمی دارد، در این واحد دانشگاهی ۴۴ کد رشته تحصیلی دایر است.

مجموع دانشجویان مشغول به تحصیل در مراکز آموزش عالی و دانشگاهی شهرستان اردکان ۶ هزار و ۲۳۹ نفر است.

مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =